Będzie opóźnienie na budowie targowiska [WIDEO, ZDJĘCIA]

Wykonawca przebudowy kołobrzeskiego targowiska wystąpił do Zieleni Miejskiej z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji inwestycji.

Wszystko w związku z nieprzewidzianymi problemami w miejscu prowadzonych prac. Badania geologiczne gruntów wykazały, że na sporej powierzchni pod planowaną wiatą handlową i na drodze przeciwpożarowej konieczne będzie wykonanie nowej podbudowy i utwardzenie terenu. Wszystko po to, by zapobiec przyszłemu osiadaniu gruntu.

W czwartkowe popołudnie odbędzie się spotkanie wykonawcy z Zielenią Miejską, w czasie którego zostaną podjęte ostateczne decyzje. – Wykonawca poinformował, że nie będzie w stanie zrealizować tego zadania w terminie i potrzebuje około czterech dodatkowych tygodni – mówi Andrzej Staszak, dyrektor ds. administracyjnych Zieleni Miejskiej. Chociaż prace idą z każdym tygodniem do przodu, to w miejscu inwestycji pojawiło się więcej nieprzewidzianych zdarzeń. Spółka musiała też przeprojektować instalację odprowadzającą deszczówkę. W czasie prac dwukrotnie natrafiono również na ludzkie szczątki.

Pomimo tego wykonawca zrealizował już większość prac ziemnych, położył nowe sieci. Obecnie trwa budowa budynku socjalno-biurowego wraz z toaletami. Według założeń cała inwestycja miała być gotowa na koniec maja. Wszystko wskazuje jednak na to, że kupcy i klienci będą musieli poczekać nieco dłużej. Ci pierwsi już otrzymali z Zieleni informację o opóźnieniach.

Komentarze