Będzie rządził rock – XXI edycja „RoCK Festiwal”

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza w sobotę 21 sierpnia na XXI edycję „RoCK Festiwal”. Wydarzenie uświetni koncert Artura Rojka oraz zespołu Happysad. Start o godz. 18.00 w kołobrzeskim amfiteatrze. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie RCK, amfiteatrze i na stronie kupbilecik.pl

Na scenie kołobrzeskiego amfiteatru wystąpią kolejno:

WHOISWHO

WaluśKraksaKryzys

Happysad

Artur Rojek

 

ARTYŚCI

Artur Rojek

Artur Rojek – lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce, z którym dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju.

W 2014 roku ukazała się solowa płyta Artura Rojka „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Pochodzą z niej single „Beksa”, „Syreny” i „Czas Który Pozostał”. Wydawnictwo pokryło się dwukrotną platyną, a płyta otrzymała Fryderyka w kategorii album roku. Kolejne nagranie artysty to płyta live „Koncert w NOSPR” (2017).W marcu 2020 roku ukazał się jego drugi album „Kundel”, który promują single „Sportowe życie”, „Bez końca” oraz „A miało być jak we śnie” z gościnnym udziałem Taco Hemingwaya.

Artur Rojek jest również pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu, odbywającego się nieprzerwanie od 2006 roku. Festiwal jest określany mianem najlepszej imprezy z muzyką niezależną w Polsce i wysoko ocenianej pośród innych tego typu imprez w Europie.

Happysad

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

W 2021 roku Happysad obchodzi dwudziestolecie istnienia, które świętował będzie okolicznościową płytą „Odrzutowce i Kowery” (premiera 27 sierpnia 2021), książką „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej (premiera 13 października 2021) oraz innymi wydarzeniami specjalnymi.

WaluśKraksaKryzys

Gitarowe objawienie 2019 roku. Jego muzyka to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) Walusia. Obserwacji zaskakująco kolorowych, jak na tę cholernie szarą rzeczywistość. Sam tłumaczy to tak – „Moja muzyka to poezja śpiewana na petardzie”.

Pierwsza płyta „MiłyMłodyCzłowiek” nagrana w amatorskich warunkach została uznana za jedną z ciekawszych propozycji 2019 roku i zaowocowała kontraktem z Mystic Production, zaproszeniami na m.in.: Enea Spring Break, Męskie Granie Young Orchestra, ale… wiadomo, rok 2020. Mimo to WKK został laureatem konkursu „Twój Projekt na Famie” związanego z 50-leciem świnoujskiego festiwalu, zdobył I miejsce w Jarocinie, wystąpił w Żywcu na finale Męskiego Grania i w całości zrealizował płytę „ATAK”.

WHOISWHO

Kwartet niejazzowy z Koszalina. Grają i śpiewają po polsku od 2014 roku. Na koncie mają 2 płyty wydane własnym sumptem: „Czas Przestrzeni Miast” (2016) i „EP” z tego roku. Zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Teraz wracają do gry po 3-letniej przerwie. WIW to: Aleksander, Bartek, Filip, Kuba.

 

Komentarze