“Bezpieczny powiat” – policja kontrolowała kierowców, ale nie tylko

Kołobrzeska komenda policji podsumowała akcję “Bezpieczny powiat”.  

Za działania odpowiadali dzielnicowi służący zarówno w KPP w Kołobrzegu, jak i w podległych posterunkach policji – Dygowie, Gościnie, Ustroniu Morskim, Rymaniu i Dźwirzynie. Celem działań wczorajszej akcji było przede wszystkim: sprawdzenie i ustalenie miejsc pobytu osób poszukiwanych, zatrzymywanie osób poszukiwanych, sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących pojazdami oraz eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, weryfikacja zagrożeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz monitoring rodzin objętych procedurą „Niebieska Karta”.
Zaangażowanie dzielnicowych doprowadziło do zatrzymania osoby poszukiwanej do ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia na czynności procesowe związane z przedstawieniem zarzutu. Kolejnym efektem ich działań było zatrzymanie nietrzeźwego kierującego. 46-latek poruszał się pojazdem osobowym pomimo wcześniejszego spożycia alkoholu. Podczas badania trzeźwości „wydmuchał” ponad promil. Policjanci udaremnili jego jazdę, tym samym zapobiegając prawdopodobnej tragedii na drodze.
Ponadto funkcjonariusze:
– dokonali 11 sprawdzeń rejonów najbardziej zagrożonych, szczególnie tych, które zaznaczono na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa;
– sprawdzili 13 adresów za osobami poszukiwanymi;
– przeprowadzili 22 monitoringi rodzin objętych procedurą „Niebieska karta” w swoich rejonach służbowych;
– wylegitymowali prawie 100 osób.

Komentarze