Bezpłatne badania i porady medyczne dzięki kampanii „AdamedDla Rodziny”

Kampania „AdamedDla Rodziny” w Kołobrzegu – bezpłatne badania i porady medyczne

Kołobrzeg to drugi przystanek na mapie kampanii prowadzonej w miejscowościach, w których dostęp do lekarza czy usług medycznych jest utrudniony ze względu na wydłużony czas oczekiwania na wizytę. Pilotażowy program, który zainicjował Adamed w Pabianicach, jest odpowiedzią na oczekiwania społeczne oraz zobowiązaniem firmy do dalszego wspierania pacjentów w trosce o zdrowie i życie. W ramach bezpłatnych stref zdrowia, 28 sierpnia w Kołobrzegu będzie można wykonać m.in. badania kardiologiczne, pulmonologiczne, okulistyczne, diabetologiczne, USG oraz skorzystać z porad urologicznych i warsztatów o emocjach dla dzieci i młodzieży.

Kołobrzeg to druga z sześciu miejscowości, w których pojawi się kampania „Adamed Dla Rodziny”. Zachodniopomorskie miasto spełnia kryteria wyznaczone do realizacji celów kampanii, czyli występuje tutaj problem z dostępem do lekarza ze względu na dłuższy, niż w innych ośrodkach, czas oczekiwania na wizytę oraz liczba mieszkańców nie przekracza 100 tys.

„Jesteśmy wdzięczni władzom miasta za przyjęcie naszego zaproszenia do organizacji akcji w Kołobrzegu. Cieszymy się, że uda się nam dotrzeć tutaj jeszcze w okresie wakacji, by zmobilizować do sprawdzenia stanu swojego zdrowia nie tylko mieszkańców, ale także przebywających nad morzem turystów. Zależy nam na tym, aby to wydarzenie przyniosło jak najwięcej korzyści przebywającej tam społeczności. Zachęcamy więc do udziału w naszej akcji całe rodziny. Rodzina zawsze stała w centrum uwagi Adamed. Jesteśmy firmą rodzinną i troska o zdrowie rodziny jest naszym priorytetem. Wierzymy, że jako firma odpowiedzialna społecznie, dzięki tej inicjatywie, przyczynimy się do polepszenia kondycji zdrowotnej mieszkańców Polski” – mówi Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia  z Adamed Pharma S.A.

Firma Adamed, w ramach akcji w Kołobrzegu w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Łopuskiego 15 oraz przy Skwerze Pionierów Kołobrzegu, organizuje 28sierpniabezpłatne strefy zdrowia, gdzie w godz. 10-18 będzie można skorzystać ze specjalistycznych badań oraz konsultacji, takich jak:

 • kardiologiczne (echo serca, lipidogram: poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL, LDL, trójglicerydów; pomiar glukozy; pomiar ciśnienia tętniczego i tętna),
 • pulmonologiczne (spirometria),
 • okulistyczne (badanie dna oka wraz z konsultacją lekarską – ocena siatkówki, naczyń, tarczy nerwu wzrokowego i plamki żółtej oftalmoskopem oraz wziernikiem okulistycznym),
 • diabetologiczne (badanie poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1c – poziom glukozy
  w ostatnich 6. miesiącach),
 • urologiczne,
 • USG (jamy brzusznej oraz narządu gruczołu krokowego, piersi, tarczycy, jąder),
 • warsztaty o emocjach dla dzieci i młodzieży.

 

Wszystkie usługi będą wykonywane pod profesjonalnym nadzorem pielęgniarki lub specjalisty w danej dziedzinie.

„Wciąż należy przypominać, jak ważna jest profilaktyka. Uświadamianie pacjentów co do skutków trybu życia, zaniedbań z okresu pandemii czy rozwoju choroby, ale przede wszystkim danie im szansy na przebadanie się i konsultację z lekarzem to dzisiaj klucz do sukcesu, żeby polepszyć zdrowie naszej populacji – zmniejszyć tzw. dług zdrowotny Polski. Warto skorzystać z możliwości profesjonalnej opieki, kiedy na co dzień nie ma takiej możliwości” – uważa dr hab. n. med. Filip Szymański, prezes Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, które objęło patronat merytoryczny nad kampanią „Adamed Dla Rodziny”.

W ramach kampanii „Adamed Dla Rodziny” dla odwiedzających przygotowano także: strefę rehabilitacji oddechowej, kurs pierwszej pomocy, warsztaty z nordic walking oraz strefę atrakcji dla najmłodszych. Wydarzeniem towarzyszącym na Skwerze Pionierów w godzinach od 14 do 17 będzie piknik sportowo-rekreacyjny dla dzieci „Mali Aktywni Kołobrzeżanie”, organizowany przez instytucje miejskie. Impreza mająca na celu promowanie różnorodnej aktywności ruchowej oraz zdrowych nawyków żywieniowych wśród kołobrzeskich dzieci wpisuje się w zdrowotny charakter akcji firmy Adamed.

Kampania „Adamed Dla Rodziny” skierowana jest do całych rodzin, w tym także dzieci. Adamed od lat wspiera zdrowie całych pokoleń i szczególnie troszczy się o rodziny, realizując m.in. społeczne programy zdrowotne takie jak: „Głęboki Oddech”, „Odnaleźć Siebie”, „Serce na Nowo” czy „Adamed dla Seniora”.

Do udziału w programie zdrowotnym zaproszeni są wszyscy, którzy w niedzielę 28 sierpnia będą przebywać w Kołobrzegu lub okolicach. Usługi oferowane w ramach kampanii będą bezpłatne, ale obowiązywać będą limity. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji na stronie www.AdamedDlaRodziny.com, która zagwarantuje skorzystanie z interesujących nas badań (nie jest to jednak konieczne, można odwiedzić strefy zdrowia w dniu akcji).Organizatorzy przypominają także o wymogach dotyczących przygotowania na niektóre z badań oraz przestrzeganiu reżimu sanitarnego związanego z bezpieczeństwem COVID-19 w placówkach ochrony zdrowia.

Inauguracja cyklu akcji „Adamed Dla Rodziny” odbyła się 21 sierpnia w Pabianicach. W tym roku na trasie kampanii „Adamed Dla Rodziny” pojawią się także: Leszno, Ełk i Nowy Sącz. Dodatkowo24 września akcja będzie gościć w Katowicach, w których odbywa się IV Forum Serca Pacjenta.

Patronat merytoryczny nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Chorób Cywilizacyjnych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej.

 

Kalendarz kampanii „Adamed Dla Rodziny” w 2022 roku:

 • 21 sierpnia – Pabianice
 • 28 sierpnia – Kołobrzeg
 • 18 września–Leszno
 • 24 września – Katowice (IV Forum Serca Pacjenta)
 • 2 października – Ełk
 • 16 października – Nowy Sącz

 

Komentarze