Biblioteka na ogrodach dziś rozpoczęła działalność [ZDJĘCIA]

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Ogrody została oficjalnie otwarta. Od dziś nowa instytucja czeka na czytelników, a obiekt czynny będzie od poniedziałku do soboty. W tygodniu można go odwiedzać od godz. 9.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 14.00.
Obiekt oferuje szeroki wachlarz literatury, ale nie tylko. Na miejscu znajduje się również sala kreatywna z multimediami. – Chcielibyśmy tutaj stworzyć
miejsce wielopokoleniowe, by przychodzili tu ludzie w różnym wieku, by każdy znalazł coś dla siebie – mówi Monika Dziedzic, dyrektor biblioteki. Jak dodaje, biblioteka to obecnie nie tylko czytelnictwo. – Chcemy iść w stronę integracji, przede wszystkim ze środowiskiem lokalnym, z mieszkańcami. Tworzyć z nimi program i różnego rodzaju wydarzenia, które będą działy się na osiedlu – dodaje M. Dziedzic. Pierwszą imprezą w bibliotece będzie finał WOŚP. Dzień wcześniej, w ramach „soboty sąsiedzkiej” mieszkańcy będą mogli wspólnie pomóc w przygotowaniach do tego wydarzenia.

Inwestycja na Ogrodach trwała od 2021 roku i kosztowała 2,5 mln zł. Miasto już planuje kolejną filię biblioteki, tym razem w dzielnicy zachodniej. Projekt na taki obiekt ma powstać w ciągu roku.

Komentarze