Brak pomysłu na weekend? Może wycieczka w czasy PRL-u?

Niecodzienną wystawę otwarto w Muzeum Oręża Polskiego. Część muzealnego oddziału przy ulicy Armii Krajowej tymczasowo przekształcono w dwupokojowe mieszkanie z kuchnią i łazienką.

Znajdziemy tu oryginalne wyposażenie pamiętające czasy PRL-u. Piotr Leszmann, kustosz Muzeum Oręża Polskiego mówi, że wystawa  ma wzbudzać  pozytywne  emocje i w żaden sposób nie nawiązuje do polityki. – Nie wtrącamy się do polityki. Tak naprawdę chcieliśmy pokazać to życie. Prezentujemy codzienne życie PRL-u. Mamy tu M3 z widną kuchnią, z łazienką, co było w tamtych czasach rzadkością. Sprzęt, który tu zgromadziliśmy w większości jest działający. Odkurzacz Zelmer ma 48 lat i jest “na chodzie”, lodówka w kuchni ponad 50 lat, też “na chodzie” – wymienia Leszmann. Obecnie muzeum można zwiedzać codziennie, również w niedzielę w godzinach od 9 do 16.

Wystawa  będzie  czynna  do końca roku. Wkrótce może powiększyć się o kolejne eksponaty. Muzeum apeluje do osób, które  posiadają  przedmioty pamiętające czasy PRL-u, by podzieliły się nimi i pomogły w rozwoju ekspozycji.

Więcej na temat samej wystawy i tego, co można już zobaczyć w muzeum pokazujemy w materiale wideo.

POP

Komentarze