Brawa za pomysł i wykonanie

Uczniowie z Zespołu  Szkół nr 2 im. Bolesława Krzywoustego w  Kołobrzegu chcieli sprawić, aby na ustach uchodźców z Ukrainy choć przez chwilkę zagościł uśmiech i udało się! Jak to zrobili? Wystarczyły ich własne ręce i talent…

We wtorek, 22 marca od godz. 11.00 jeszcze do godz. 17.00 dwie sale, przy ul. Piastowskiej 9 będą tętniły życiem.  A to za sprawą uczniów klasy trzeciej-fryzjerskiej, którzy  tego dnia postanowili sprawić radość uchodźcom i zupełnie za darmo strzygą, modelują, farbują, a najmłodszym wyczarowują na głowach kolorowe warkoczyki. – Nasi uczniowie w dwa wtorki (22 i 29 marca) będą świadczyć usługi fryzjerskie dla obywateli Ukrainy, którzy z racji sytuacji przebywają w naszym mieście. W ten sposób chcą zaangażować się w pomoc dla nich – opowiada  Małgorzata Łastowska, nauczyciel teoretycznych przedmiotów z zakresu fryzjerstwa w ZS nr 2 im. Bolesława Krzywoustego. Pomysł właśnie takiej pomocy zrodził się w głowie dyrektorki szkoły Dominiki Caune.  – Nasi uczniowie bardzo chcieli się włączyć w pomoc mieszkańcom Ukrainy. Wydawało mi się, że jest już tyle zbiórek, że kolejna nie byłaby dobrym pomysłem. Pomyślałam, że idealnym pomysłem będzie wykorzystanie talentu i umiejętności naszych uczniów i w ten sposób zorganizowaliśmy fryzjerskie wtorki dla Ukrainy – opowiada dyrektorka. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Uchodźcy chętnie korzystali z fryzjerskich usług w wykonaniu uczniów. Kobiety podcinały i modelowały włosy, część z nich decydowała się na farbowanie, a dziewczynki prosiły o wyczarowywanie na ich głowach kolorowych: różowo-niebiesko-fioletowych warkoczyków.

Uczniowie ZS nr 2 już wcześniej organizowali podobne akcje. Jeszcze przed pandemią za symboliczne pieniądze przyjmowali kołobrzeskich seniorów. Z myślą o nich przygotowywano tzw. środy dla seniora. Czy akcja wróci? – Oczywiście. Zamierzamy wracać do śród dla seniora, bo te spotykały się z bardzo pozytywnym odzewem. Oczywiście, jeżeli podczas kolejnego wtorku, podczas którego będziemy strzyc i modelować włosy uchodźców pojawi się senior z Kołobrzegu to również zostanie obsłużony – zapewnia dyrektorka Dominika Caune.

Kolejny fryzjerski wtorek dla obywateli Ukrainy już 29 marca, w godz. 11.00-17.00, przy ul. Piastowskiej 9 (drugie piętro).

Komentarze