Brutalnie zgwałcił 86-latkę – dziś ruszył jego proces

Rok po brutalnym gwałcie na 86-letniej kołobrzeżance ruszył proces jej oprawcy. We wtorek przed Sądem Okręgowym w Koszalinie stanął 39-letni Patryk M.

Mężczyzna odpowiada za gwałt ze szczególnym okrucieństwem. Do tego dramatycznego zdarzenia doszło 17 maja 2022 r. Pokrzywdzona została zgwałcona pobita przez 39-latka. Ze złamaniem dwóch żeber oraz obrażeniami nóg i głowy trafiła do szpitala. Następnie jako swojego oprawcę wskazała Patryka M., czyli partnera jej wnuczki.

Dzisiejsza rozprawa prowadzona była za zamkniętymi drzwiami, gdyż przewodnicząca składu orzekającego sędzia Sylwia Dorau-Cichoń zdecydowała o wyłączeniu jawności całości procesu z uwagi na dobro pokrzywdzonej. Nie znamy więc zeznań pierwszych świadków wezwanych przez sąd.

Obecnie wiadomo więc, że mężczyzna nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Prokuratura zgromadziła jednak wystarczający materiał dowodowy, by oskarżyć 39-latka. Na rozprawę przyjechał on prosto z aresztu. Za gwałt ze szczególnym okrucieństwem Patrykowi M. grozi od 5 do 15 lat więzienia.

 

Komentarze