Budowa Hossoland idzie zgodnie z założeniami

W Brojcach pod Gryficami trwają prace budowlane na terenie powstającego tam Tematycznego Parku Rozrywki Hossoland, którego inwestorem jest Grupa Hosso. Będzie to pierwszy tego typu projekt w północnej części Polski. Patrząc na tempo prac i aktualne działania na placu budowy można śmiało stwierdzić, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Wieści z budowy

Działania na czterdziestu hektarach placu budowy prowadzone są z dużym rozmachem. Obecnie na terenie inwestycji trwają prace związane  z fundamentowaniem, niwelacją i stabilizacją gruntu oraz kształtowaniem zbiorników wodnych. Wykonywane są płyty fundamentowe oraz konstrukcje stalowe pod skały, które będą charakterystyczne dla parku. – Prace na terenie, na którym powstaje Tematyczny Park Rozrywki Hossoland, przebiegają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem – mówi Hrayr Hovsepyan, prezes Grupy Hosso. – Jesteśmy zadowoleni z tego, w jakim tempie idziemy do przodu. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale muszę przyznać, że z optymizmem patrzymy w przyszłość – dodaje.

Miejsce na weekendowy wypad

Mieszkańcy Kołobrzegu z niecierpliwością oczekują zakończenia budowy i otwarcia parku. Brojce, w których powstaje Hossoland, znajdują się w odległości zaledwie 35 km od miasta, a dzięki drodze ekspresowej S6 można dojechać tam w niecałe 30 minut. To zdecydowanie mniejszy dystans niż ten, który trzeba pokonać, żeby dotrzeć do innych parków rozrywki w Polsce. – Mieszkańcy tej części Polski zawsze musieli odbyć daleką podróż, żeby móc bawić się w parkach rozrywki, co wiązało się z co najmniej kilkudniową wycieczką– mówi Karen Hovsepyan, wiceprezes Grupy Hosso. –Teraz będą mieli okazję do tego, żeby aktywnie spędzić weekend bez potrzeby wyruszania w dalekie wyprawy po Polsce– dodaje.

Realizowane działania

W Tematycznym Parku Rozrywki Hossoland planowanych jest wiele atrakcji, takich jak m.in. rollercoastery, baśniowe krainy tematyczne, pokazy magii – każdy, niezależnie od wieku znajdzie rozrywkę dla siebie. Do tego inwestor planuje stworzyć 6000 miejsc parkingowych przygotowanych na przyjazd turystów z całej Polski i zagranicy. Wszystko to powstaje we współpracy z doświadczonymi w tej dziedzinie projektantami, którzy pracowali przy budowach wielu parków rozrywki na całym świecie. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2024 roku. – Z powodzeniem realizujemy założone cele i harmonogram prac. Wcześniej określony termin otwarcia pozostaje bez zmian– mówi Hrayr Hovsepyan, prezes Grupy Hosso.

Komentarze