Budowa żłobka i przedszkola w Ustroniu Morskim nabiera tempa

Prace przy budowie żłobko-przedszkola w Ustroniu Morskim idą pełną parą.

Zaledwie w kwietniu tego roku gmina Ustronie Morskie przekazała Przedsiębiorstwu Usług Budowlanych „Schroder” z Koszalina plac pod budowę kompleksu przedszkolno-żłobkowego, a już widać pierwsze efekt tych prac.

Przypomnijmy. Projekt zakłada budowę kompleksu przedszkolno-żłobkowego, w skład którego wejdzie sześć sal dydaktycznych przedszkolnych oraz dwie żłobkowe. W budynku znajdzie się również pomieszczenie do nauki indywidualnej, sala terapeutyczna i pokój nauczycielski.  Kompleks zostanie oddany do użytku w kwietniu przyszłego roku. – To bardzo potrzebna inwestycja, na którą czekali nasi mieszkańcy. Szczególnie cieszy ona mamy, które po urodzeniu dziecka będą chciały wrócić do pracy – mówi Bernadeta Borkowska, wójt gminy Ustronie Morskie, która obserwowała postęp prowadzonych prac. Miejsce w przedszkolu znajdzie 150 dzieci, w żłobku 40 maluchów.

Pieniądze na obie inwestycje pochodzą z Polskiego Ładu- 9,7 mln zł, do części żłobkowej ponad 1 147 mln zł netto udało się pozyskać z Programu „Maluch +”.

Komentarze