Camper Tour również w Kołobrzegu

Podobnie jak przed rokiem, w trasę wyrusza Mobilne Centrum Informacji Gospodarczej. Kołobrzeg odwiedzi w środę, 19 czerwca między 8.30, a 11.00 na Skwerze Pionierów. 

Akcja pozwoli uruchomić Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich podczas których specjaliści ds. Funduszy Europejskich będą udzielać mieszkańcom bezpłatnych konsultacji dotyczących wsparcia ze środków unijnych, obejmujących m.in.:

  • środki na otwarcie działalności gospodarczej,
  • dotacje i pożyczki na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej,
  • finansowanie kursów i szkoleń zmierzających do podniesienia kwalifikacji zawodowych,
  • zasady pozyskania dofinansowania,
  • aktualne i przyszłe ogłoszenia o naborach wniosków.

Bezpłatne konsultacje skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych pozyskaniem informacji nt. Funduszy Europejskich. Konsultacje będą prowadzone przy dużym aucie z logiem: Pomorze Zachodnie przez specjalistów ds. Funduszy Europejskich z Głównego Punktu Informacyjnego w Szczecinie oraz z Lokalnego Punktu Informacyjnego w Koszalinie). Dołączą do nich także pracownicy Biura Projektów Promocyjno-Informacyjnych oraz z Biura Promocji.

Oprócz działań informacyjnych dotyczących funduszy europejskich prowadzona będzie akcja promocyjna regionu. Mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje m.in. o aktualnych projektach i wydarzeniach regionu, które realizuje Biuro Projektów Promocyjno-Informacyjnych.

Informacje o poszczególnych wydarzeniach będą zamieszczane sukcesywnie na stronie FEPZ w sekcji „Wydarzenia” (https://funduszeue.wzp.pl/wydarzenia/ ) oraz w Kalendarzu wydarzeń Pomorza Zachodniego (https://wydarzenia.wzp.pl/)

Mobilne centra promocyjno-informacyjne stanowią nowy kanał, umożliwiający skuteczniejsze dotarcie z ofertą do podmiotów (szczególnie skupiając się na mikro, małych i średnich przedsiębiorcach) z terenów, gdzie dostęp do informacji jest utrudniony. Innowacyjna forma promocji buduje pozytywny wizerunek gospodarczy Pomorza Zachodniego i wzmacnia markę Pomorza Zachodniego.

Mobilne centra promocyjno-informacyjne okazały się sukcesem. W roku ubiegłym pojazdy wraz z pracownikami UMWZ przemierzyły region, zatrzymując się w blisko 50 miejscowościach. Wyruszenie „w teren” Urzędu, z reguły postrzeganego przez społeczeństwo jako instytucji statycznej, okazało się bardzo udanym przedsięwzięciem.

Na trasie tegorocznego Camper Tour znalazły się oprócz naszego miasta m.in. Szczecinek, Sławno, Świdwin, Świnoujście, Łobez, Goleniów, Choszczno, Myślibórz i Police.

 

Komentarze