Charytatywny kiermasz w Charzynie

Mieszkańcy Charzyna chcą pomóc w odbudowie lokalnej stolarni należącej do parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w Charzynie, która spłonęła pod koniec ubiegłego tygodnia.

– W nocy z 10 na 11 marca 2021 roku tuż przed północą doszło do pożaru budynku gospodarczo-technicznego, który należał do Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Franciszka z Asyżu w Charzynie. Pożarem został objęty cały budynek. W budynku mieściła się stolarnia wraz z profesjonalnym wyposażeniem, który strawił ogień. W stolarni powstawały miedzy innymi meble, elementy wystroju kościołów oraz materiały do prac remontowych kościołów naszej parafii. Jest to wielka strata dla naszej parafii. Prosimy o wsparcie, za każdą złotówkę dziękujemy – taką informację znajdziemy od mieszkańców na stronie zrzutka.pl.

Odbudowa może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Stąd pomysł OSP Charzyno oraz Rady Sołeckiej na kiermasz charytatywny ciast, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 marca o godz. 13.00 w sali remizy w Charzynie.

Organizatorzy zapraszają do trwającej zbiórki pieniędzy na zrzutka.pl oraz do brania udziału w licytacjach na Facebook’u OPS Charzyno.

 

 

Komentarze