Chcę być fit! – czyli w jaki sposób zmienić swoje życie

Obecnie coraz większą wagę przykuwa się do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz zachowania nienagannej sylwetki, która sprawi, że będziemy dobrze czuć się w swoim ciele. Jednak dla osób, które dopiero zaczynają z tym swoją przygodę może to być nieco trudne i zagadkowe. Od czego więc należy zacząć, aby o siebie zadbać i zmienić swoje życie?

Aktywność to podstawa 

W celu wprowadzenia w swoje życie zmian, aby być zdrowym i pełnym energii należy pamiętać o aktywności fizycznej. Jest to niezbędny element do uzyskania zgrabnej i wysportowanej sylwetki. Na początek warto podejmować się lżejszych ćwiczeń, zwłaszcza jeżeli ma się nadwagę, gdyż mogą one prowadzić do kontuzji. Z czasem organizm będzie się przyzwyczajał do wysiłku, a nasza kondycja stopniowo ulegnie poprawie. Dla osób początkujących zaleca się wdrożenie trzech treningów w tygodniu, które wraz z upływem czasu będzie można wydłużać, a także zwiększać ich intensywność. W przypadku poprawy kondycji możliwe jest również wprowadzenie trybu obejmującego pięć treningów w ciągu tygodnia. Zalecane jest, aby czas trwania treningów wahał się między 30 a 60 minutami. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy organizm potrzebuje odpoczynku, więc nie powinno się zamęczać codziennymi treningami, gdyż może to przynieść odwrotny efekt od zamierzonego.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek ćwiczeń należy pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w strój sportowy, zwłaszcza buty sportowe, które pozwolą uniknąć kontuzji, a w przypadku kobiet – również w specjalny stanik sportowy chroniący biust przed negatywnymi konsekwencjami wstrząsów.

Zdrowe odżywianie 

Zdrowe odżywianie i zbilansowana dieta stanowi 70% sukcesu w drodze o piękną sylwetkę i dobre samopoczucie. Na początek warto dowiedzieć się ile wynosi nasze zapotrzebowanie kaloryczne i przestrzegać go. Istotne jest również wyeliminowanie z diety niebezpiecznych składników takich jak cukier, syrop glukozowo-fruktozowy i tłuszcze utwardzone. Dieta powinna być przede wszystkim zbilansowana i bogata w makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze. Niestety, współcześnie żyjemy w ciągłym biegu i nie zawsze mamy czas na planowanie i przygotowywanie dań. Czy jest na to rozwiązanie?

Dieta pudełkowa

Zapotrzebowanie społeczeństwa na gotowe i pełnowartościowe posiłki doprowadziło do powstania firm oferujących catering dietetyczny Lubin. Polega on na dostarczaniu klientom przygotowanych posiłków, które są nie tylko zdrowe, ale również dostosowane do naszych upodobań. Dieta pudełkowa komponowana jest przez dietetyków i składa się z najlepszej jakości produktów. Klient zamawiając catering dietetyczny ma możliwość wyboru konkretnego wariantu z daną ilością kalorii i ilością posiłków w ciągu dnia (np. jednego, trzech czy pięciu). Ponadto firmy często umożliwiają klientowi warianty zależne od potrzeb, które m.in. nie zawierają ryb, laktozy lub są opracowane dla osób uprawiających sport.

Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze zdrowym stylem życia, lub takich, które nie mają czasu na samodzielne przygotowanie posiłków, a pragną zrezygnować z fast foodów. Catering dietetyczny to nie tylko oszczędność czasu, ale również świadomość tego co się je.

W ofercie TimCatering.pl posiadamy diety: standardowa, sportowa, z niskim indeksem glikemicznym, bezlaktozowa, bezglutenowa, wegańska, wegetariańska, wegetariańska z rybami

Komentarze