Chcesz zrobić RTG, wykonać tomografię czy rezonans magnetyczny? Odwiedź Inter Medical

Chcesz zrobić prześwietlenie RTG, wykonać tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny? Skorzystaj z naszej Pracowni Diagnostyki Obrazowej.

Diagnostyka obrazowa to obecnie podstawa nowoczesnej medycyny. Dokładne zdiagnozowanie problemu pozwala na skuteczniejsze leczenie, a przecież o to wszystkim nam chodzi. 

Przez wiele lat pracy zauważyliśmy, że pacjenci zadają nam te same pytania dotyczące badań diagnostycznych – oto kilka z nich, które – mamy nadzieję – rozwieją wątpliwości i lęki.

Jaka jest różnica między tomografem a rezonansem?

Różnica jest zasadnicza, chociażby w metodologii badania i wyników, jakie otrzymujemy po badaniu. Istotne jest to, że rezonans magnetyczny to obecnie najdokładniejsze i najczulsze badanie, które pozwala bardzo precyzyjnie zdiagnozować uraz lub chorobę.

Czy potrzebuję skierowania na tomografię komputerową, mimo że robię badanie prywatnie?

Tak, skierowanie jest potrzebne zawsze. Może je wystawić lekarz rodzinny lub specjalista. Wynika to z tego, że pacjent jest poddawany działaniu promieni rentgenowskich, a takie działanie musi być kontrolowane przez lekarza, podobnie jak w zwykłym badaniu RTG, o czym też wiele osób zapomina.

Czy jak dokupię badanie z kontrastem, to będzie „lepszy efekt”?

Badanie z kontrastem nie „polepsza efektu” badania. Kontrast podawany jest osobom, które muszą być zdiagnozowane precyzyjnie, np. w kierunku zmian nowotworowych. To lekarz decyduje, czy dane badanie wymaga podania tego preparatu, a nie pacjent. Na takie badanie wymagane jest skierowanie od lekarza.

Boję się badania w rezonansie magnetycznym, bo mam klaustrofobię. Nie wytrzymam zamknięcia w takiej rurze.

To prawda, osoby, które panicznie boją się zamkniętych pomieszczeń, mogą odczuwać dyskomfort podczas badania. Niestety, aby badanie było skuteczne, pacjent musi leżeć nieruchomo, w niektórych przypadkach 40 min. Takie osoby są przez nas szczególnie traktowane i zależy nam na ich wygodzie. Podczas badania pacjent jest w stałym kontakcie z technikiem. W skrajnych przypadkach jesteśmy wstanie wykonać badanie w sedacji, czyli całkowitym uśpieniu pacjenta.

 

Więcej informacji na temat tego, jak przebiega badanie i jak się do niego przygotować, znajdą Państwo na stronie: www.inter-medical.pl/diagnostyka-obrazowa

 Inter Medical Pracownia Diagnostyki Obrazowej oferuje badania w zakresie:RTG, USG, Mammografii, Densytometrii, Endoskopii, Rezonansu Magnetycznego, Tomografii Komputerowej.

Szczególnej uwadze polecamy Państwu możliwość wykonania diagnostyki w zakresie:

Rezonans magnetyczny

– w sedacji (pełne uśpienie) – dla osób, które boją się badania lub mają klaustrofobię,

– badanie piersi – najczulsze badanie, które wykazuje niewielkie zmiany, niewidoczne np. w mammografii. Polecane również dla pań, które mają implanty piersi,

– badanie prostaty – nieinwazyjne i bezbolesne, pokazujące o wiele większy obszar niż klasyczne badanie.

Tomografia komputerowa

– wirtualna kolonoskopia – bezbolesne badanie, które daje wskazania, jakich nie da się uzyskać podczas klasycznej kolonoskopii – oceniana jest jednocześnie cała jama brzuszna, a nie tylko jelito.

Densytometria

– badanie pod kątem osteoporozy – ryzyko złamań kości,

– badanie całego ciała – przekrój przez wszystkie tkanki – idealne dla osób uprawiających sport.

 

INTER MEDICAL PRZYPOMINA RÓWNIEŻ O DARMOWEJ MAMMOGRAFII, SKIEROWANEJ DO KOBIET W WIEKU 50-69 LAT.

To radiologiczne badanie piersi, dzięki któremu można wykryć raka piersi we wczesnym stadium Na badanie zgłaszać się można, wysyłając e-mail na adres: mammografia@inter-medical.pl, gdzie podajemy imię, nazwisko, telefon kontaktowy i PESEL, lub telefonicznie: 513 132 319.

Po przekroczeniu 50 roku życia mammografię powinno wykonywać się co dwa lata. Szacuje się, że średnio co roku tylko na raka piersi umiera 6 tys. kobiet! Niestety, mimo licznych akcji promocyjnych w dalszym ciągu brakuje świadomości wśród kobiet, jak ważna jest profilaktyka raka piersi.

Należy również zaznaczyć, że nie każda zmiana jest złośliwa. Dlatego szybkie wykrycie i zdiagnozowanie problemu daje nam niemal 100% szans na pełne wyleczenie. Nie każdy guzek musi być od razu nowotworem złośliwym. Ważne, aby jak najszybciej ustalić, z czym mamy do czynienia.

 

Do końca lutego zapraszamy do skorzystania z możliwości wykonania rezonansu magnetycznego całego ciała w promocyjnej cenie 800 zł (standardowa cena 1000 zł). Jest to badanie profilaktyczne, które pokazuje wszystkie zmiany w organizmie, które wymagają pogłębianej diagnostyki, np. w kręgosłupie, w jamie brzusznej,a także guzy oraz zwyrodnienia stawów.

 

Inter Medical

tel.: 94 72166 00

e mail: kontakt@inter-medical.pl

FB: www.facebook.com/intermedicalkolobrzeg

www.inter-medical.pl

 

Komentarze