Chciałeś od zawsze spróbować swoich sił w typowo wojskowych konkurencjach, ale nigdy nie miałeś ku temu okazji?

Chciałeś od zawsze spróbować swoich sił w typowo wojskowych konkurencjach, ale nigdy nie miałeś ku temu okazji? A może chcesz aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół w święto narodowe 11 listopada? W tym roku masz taką możliwość. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza tego dnia na wojskowe gry terenowe. W naszym województwie zrealizowana ona będzie w Stargardzie.

Stargardzka wojskowa gra terenowa to nic innego jak zawody społeczno-obronne. Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej. Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni czy budowy schronienia. Również tego dnia osoby, które się zgłoszą będą mogły spotkać na trasie żołnierzy z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

Konkurencje w ramach wojskowej gry terenowej będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny mogą składać się od 3 do 5 osób.  Zapraszamy grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, a także rodziny z dziećmi. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się.

Rejestracji do udziału w wojskowej grze terenowej w Stargardzie można dokonać do 11 listopada br. dzwoniąc na numer 695-875-732 lub wysyłając e-mail: ra.bednarczyk@ron.mil.pl

11 listopada br. startujemy o godzinie 10.00. Miejsce zbiórki znajdować się będzie przy Hali Sportowej mieszczącej się na ul. Aleja Żołnierza 37 w Stargardzie. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16:00.

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowej grze terenowej towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki.

Komentarze