Co dalej z parawanami na plaży? Jest decyzja władz miasta

Wracamy do tematu parawanów na kołobrzeskiej plaży. Czy w przyszłym sezonie parawaning nadal będzie obecny nad morzem? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Kwestię wszechobecnych parawanów na plaży poruszył radny Kamil Barwinek, który zwrócił się do władz miasta z zapytaniem dotyczącym wprowadzenia stref wolnych od parawanów. Wskazał przy tym, że jego interpelacja jest efektem niezadowolenia grupy mieszkańców, którym parawany przeszkadzają w wypoczynku. Proponował, by wprowadzić pewne odcinki plaży wolne od parawanów lub po prostu wyznaczyć taką strefę tuż przy morskim brzegu.

Jest już odpowiedź magistratu w sprawie parawaningu. Urzędnicy wskazują, że istnieje prawna możliwość ograniczenia parawanów poprzez wprowadzenie odpowiednich zapisów w regulaminach kąpieliska. Prezydent Anna Mieczkowska nie zdecyduje się jednak na taki krok. – Po zasięgnięciu opinii Komendanta Straży Miejskiej i Kierownika Ratowników Kąpieliska Kołobrzeg nie przychylam się do Pana prośby, aby taki zakaz został wprowadzony, nawet w ograniczonym zakresie na niektórych odcinkach plaż – czytamy w odpowiedzi podpisanej przez Annę Mieczkowską.

 

 

Komentarze