Co poza turystyką w Kołobrzegu? Odpowiedź za 8 miesięcy

W którym kierunku powinien rozwijać się Kołobrzeg? Odpowiedź na to pytanie ma dać studium możliwości poszerzenia profilu gospodarczego.

Wykonanie tego dokumentu Urząd Miasta zlecił Zespołowi Doradców Gospodarczych TOR oraz Instytutowi Badawczemu IPC. Obie firmy wykonają ekspertyzę za kwotę ponad 105 tysięcy złotych. Mają na to 8 miesięcy.
Pandemia pokazała, że opieranie gospodarki na jednej gałęzi, jaką jest turystyka może być zgubne. Jak wskazują urzędnicy, celem takiego opracowania jest więc ocena możliwości rozwojowych miasta nie tylko w kwestii terytorialnej, ale na tej podstawie  wskazanie także nowych kierunków rozwoju gospodarczego.  O potencjalnym połączeniu miasta z gminą Kołobrzeg mówi się od lat. Zdaniem wielu w perspektywie kilkunastu lat jest ono nieuniknione. Znalezienie nowych kierunków rozwoju miałoby pozwolić na powiększenie rynku pracy, zatrzymanie w Kołobrzegu młodych ludzi, a także wypracowanie alternatyw dla głównej gałęzi lokalnej gospodarki, jaką wciąż pozostaje turystyka.

Komentarze