Co z boiskiem sportowym w Gorawinie?

Mieszkańcy Gorawina martwią się przedłużającą się budową boiska sportowego w wiosce. – Myśleliśmy, że  uda nam się zobaczyć naszych piłkarzy lada moment na nowym boisku, ale patrząc na postęp prac nie wydaje się to możliwe – martwią się.

Faktycznie. Zdjęcia które otrzymaliśmy od naszego Czytelnika nie wskazują na to, aby prace przy budowie boiska do piłki nożnej szybko się zakończyły. Teren bardziej przypomina drogę gruntową, niż boisko do gry w piłkę. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z włodarzem gminy Mirosławem Terleckim. Z informacji, które otrzymaliśmy jasno wynika, że parce przy budowie potrwają jeszcze kilka miesięcy. – Faktycznie nie odebraliśmy boiska, bo okazało się,  że nawierzchnia jest nierówna i wymaga sporych poprawek – informuje wójt M. Terlecki. Gmina podpisała więc z wykonawcą umowę pozaaneksową, z której wynika, że wykonawca musi poprawić nawierzchnię boiska do połowy maja 2021 roku.

Koszt wykonywanej w Gorawinie inwestycji to 500 tys. zł. Wsparcie finansowe otrzymane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 130 tys. zł pochłonęły prace związane z odwodnieniem terenu, 390 tys. zł to już prace przy budowie boiska. AB-W

Fot. Czytelnik

 

Komentarze