Czas dla kinomaniaków – zobacz propozycje

Październik to najlepsza pora dla kinomanów. W tym miesiącu widzowie RCK obejrzą łącznie aż 7 filmów: 4 filmy w ramach DKF Sztorm, 2 seanse w ramach „Kina weekendowego RCK” oraz specjalny pokaz w ramach „Kina grozy”.

Na pierwszy ogień idzie „A oni dalej grzeszą, dobry Boże” w reżyserii Philippe’a de Chauverona. Najzabawniejsza francuska rodzina powraca, by znów rozbroić nas humorem w trzeciej części wielkiego hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Tym razem do przebojowej ekipy z Christianem Clavierem na czele dołączają nowi teściowie, a to oznacza kolejne kłopoty dla bohaterów i jeszcze więcej świetnej zabawy dla widzów!40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i – zdaniem ich córki – świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charlesa. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią…

Seans zaplanowany jest na sobotę, 1 października na godz. 18.00.

Kolejną propozycją DKF będzie film pt. „Paryż, 13. dzielnica”, który na ekranie RCK pojawi się w środę o godz. 19.00.To zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje legendę Paryża jako stolicy miłości i seksu. Film „Paryż, 13. dzielnica”, który znalazł się w konkursie głównym ostatniego festiwalu w Cannes, opuszcza jednak turystyczne szlaki, by przenieść się tam, gdzie naprawdę bije serce miasta. Gdzie z zawieszonych na najwyższych piętrach wieżowców erotycznych fantazji, z sunącej windami tęsknoty za bliskością i ze śmigających pośród blokowisk młodzieńczych rozczarowań i marzeń powstaje wybuchowy koktajl. Akcja „Paryża, 13. dzielnicy” rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska, tamtejszego Chinatown. Na tle surowej, brutalistycznej architektury uczucia młodych bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Emilie (Lucie Zhang) zakochuje się w swoim sublokatorze Camille’u (Makita Samba). Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami – do czasu, gdy poznaję Norę (NoémieMerlant), która jednak ma obsesję na punkcie kogoś innego: Amber (JehnnyBeth), tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce. Jacques Audiard misternie plącze drogi swoich bohaterów, przykleja i odrywa ich od ekranów oraz z niebywałą świeżością i ciętym humorem kreśli portret współczesnych kochanków – śmiało otwierających drzwi do swoich sypialni, ale trzymających serca pod kluczem.

Bilety na każdy z filmów w cenie 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na kupbilecik.pl.

Komentarze