Daria ze Śląska – jedna z najbardziej utalentowanych debiutantek ruszyła w trasę koncertową

Daria ze Śląska – jedna z najbardziej utalentowanych debiutantek ruszyła w trasę koncertową. Jej przystankiem będzie również Kołobrzeg – już w piątek,1 września w ramach festiwalu RCK Dobre Tony. Scena plenerowa RCK, wstęp wolny.

  • MadMat dj set: 18:00.
  • Koncert: 20:00

Daria ze Śląska to kolejne po Kortezie i Kaśce Sochackiej odkrycie wytwórni Jazzboy. Mówi się o niej, że jest jednym z najbardziej obiecujących młodych talentów na polskiej scenie muzycznej. 21 kwietnia ukazał się jej debiutancki album “Daria tu była”.

Pierwsza płyta Darii ze Śląska to przede wszystkim mocne i bezpośrednie teksty oraz brzmieniowa różnorodność: od ambitnego popu po alternatywę. Na wydawnictwie znalazły się single “Falstart albo faul”, który w tej chwili ma już ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube, “Chinatown”, “Kill Bill” oraz najnowszy – “Gambino” (https://youtu.be/jV8mVGzeYN8) . Nad tekstami na płycie Daria pracowała z Agatą Trafalską natomiast przy warstwie muzycznej wspierały ją takie muzyczne postacie, jak Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński (Mitch&Mitch) i Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także przedstawiciele młodego pokolenia: Kuba Dąbrowski i Żenia Shadziul.

Daria ze Śląska była jednym z największych odkryć pierwszej edycji organizowanego przez Artura Rojka festiwalu Great September w Łodzi, zagrała na Orange Warsaw Festival, występowała z Kortezem i towarzyszyła Dawidowi Podsiadło na scenie podczas jego POST PRODUKCJA TOUR.

Obecnie Daria jest w trakcie swojej pierwszej solowej trasy koncertowej. W skład jej zespołu wchodzą Michał „Dimon” Jastrzębski (Lao Che), Tomek Kasiukiewicz (m.in. Artur Rojek, Mela Koteluk) oraz Eugeniusz „Żenia” Shadziul (Dr. Misio). W najbliższym czasie wystąpi w:

 

 

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073423647528
Instagram: https://www.instagram.com/dariazeslaska/

YouTube:https://www.youtube.com/channel/UCAqtpswrEVMAGfThqhfuepw

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze