Darmowa rehabilitacja dla seniorów – ruszają zapisy na zabiegi

Tysiąc osób będzie mogło zapisać się na darmowe zabiegi poprawiające zdrowie. 

Darmowa rehabilitacja dla seniorów to kontynuacja działań, jakie podejmowało miasto w ostatnich latach. Jeszcze w ubiegłym roku Rada Miasta przyjęła program profilaktyki zdrowotnej na lata 2024-2029. Władze miasta właśnie ogłosiły, że rusza kolejna edycja bezpłatnych zabiegów, a zapisy już wystartowały. Co dokładnie umożliwia udział w programie? – To dziesięć dni zabiegowych, w sumie trzydzieści zabiegów dla każdego seniora, który zostanie do tego programu zakwalifikowany – mówi prezydent Anna Mieczkowska, która w Klubie Seniora przy ul. Koszalińskiej podpisała dziś umowy z zakładami, które zajmą się realizacją tego zadania.

Na darmowe zabiegi może się zapisać każda osoba, która rocznikowo ma już 60 lat i posiada Kołobrzeską Kartę Mieszkańca. – Zapraszamy serdecznie do Centrum Usług Społecznych w Kołobrzegu przy ulicy Okopowej 15 (dawny MOPS – przyp. red.). Tam jak się wchodzi, w pokoju numer dwa czekają dwie panie, które przyjmą od państwa wniosek, wystawią odpowiednie skierowanie, z którym pójdą państwo do swojego lekarza rodzinnego. On wskaże schorzenia i z tak wypełnionym skierowaniem udadzą się państwo do któregoś z trzech wyłonionych w konkursie realizatorów – wyjaśnia Andrzej Libera, dyrektor CUS. Miejsc jest dokładnie tysiąc, więc każdy chętny powinien zmieścić się w tej puli, ale zwłaszcza na początku mogą zdarzyć się sytuacje, że na swoją kolej będzie trzeba trochę poczekać. Magistrat podpisał już jednak umowy ośrodkami zdrowia, które będą realizowały darmowe zabiegi. Są to sanatorium Dozamel, baza zabiegowa mieszcząca się w hali Milenium oraz Intermedical.

Koszt programu w tym roku to nieco ponad 400 tysięcy złotych. Dzięki sukcesowi poprzednich edycji miasto uzyskało natomiast dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Komentarze