Gazeta Kołobrzeska

Darmowe zajęcia sportowe dla dzieci z Ukrainy

Kołobrzeskie kluby i stowarzyszenia sportowe wychodzą z propozycją aktywnego spędzania czasu przez ukraińskie dzieci, które trafiły do naszego miasta.

Do Kołobrzegu przyjeżdża coraz więcej rodzin z Ukrainy. Dzieci muszą oderwać się od trudnej rzeczywistości, a czas najlepiej jest zająć aktywnością fizyczną. Dlatego ogłaszamy zapisy do grupy, która będzie uczestniczyła w darmowych zajęciach prowadzonych m.in. przez naszego zawodnika, Witka Kowalenkę – poinformowała Sensation Kotwica Kołobrzeg. Zgłoszeń na bezpłatne zajęcia można dokonywać  pod numerem 600 535 966. Do tej inicjatywy szybko przyłączyły się inne kluby. Na swoje zajęcia zaprasza też  UKS Zapasy Kołobrzeg. Zapisy: Michał Rajkowski tel. 793 283 663.

Z kolei do treningów piłkarskich zachęca Akademia Piłkarska Kotwica. – Aktywność sportowa i integracja w nowym środowisku to mała cegiełka normalności, którą możemy podarować dzieciom przybyłym z Ukrainy do Kołobrzegu i okolic w tym niewyobrażalnie ciężkim dla nich czasie – mówią trenerzy AP Kotwica.
Więcej informacji udzielają: Joanna Dworkiewicz  (664 433 883), Rubina Kosmala (600 539 179). Pod tymi numerami można dowiedzieć się szczegółów na temat godzin i miejsc zajęć poszczególnych roczników.

Fot. Karol Skiba/Archiwum

Komentarze