Data pierwszego kołobrzeskiego Marszu Równości już znana

Pierwszy Marsz Równości w Kołobrzegu przejdzie już w sobotę 22 czerwca.
Wyruszy o godzinie 14:00 ze Skweru Pionierów. Marsz poprzedzony będzie piknikiem, który rozpocznie się o 12:00 w tym samym miejscu. – Marsz Równości to wydarzenie, którego celem jest zwiększenie świadomości opinii publicznej na różnorodność orientacji seksualnych i tożsamości płciowych oraz propagowanie praw człowieka, jako uniwersalnych
wartości demokratycznego państwa prawa. Wzywamy do odpowiednich zmian prawnych, mających zapewnić bezpieczeństwo, ochronę, szacunek i godność osób queerowych żyjących w Polsce – tłumaczą organizatorzy. Alef Wąchalskie, osoba współprzewodnicząca Stowarzyszeniu Równy Brzeg odpowiedzialnego za zgromadzenie.

Na pikniku poprzedzający Marsz zaproszone zostały lokalne firmy oraz organizacje pozarządowe. – Piknik będzie okazją do integracji, odpoczynku czy zdobywania wiedzy. Na wydarzeniu pojawią się równościowe organizacje z całego Pomorza, ze swoimi materiałami edukacyjnymi i masą tęczowych gadżetów.

Organizatorzy zapraszają również na spotkanie dla osób zainteresowanych pomocą w organizacji marszu, w piątek o 16:30 na ulicy Szyprów 1 w Przystani Kultury Zaja. Marsz można również wesprzeć finansowo pod adresem www.zrzutka.pl/pb9k67.

 

 

Komentarze