Debiut 14-latka i pewna wygrana Kotwicy [ZDJĘCIA]

Koszykarze Kotwicy dobrze wywiązali się z roli faworyta i nie dali szans zespołowi AZS AGH Kraków.

Czarodzieje z Wydm dominowali od pierwszej minuty na parkiecie i już pierwszą kwartę zakończyli z przewagą 11 punktów. Zespół Rafała Franka grał pewnie i skutecznie. Wynik ani przez chwilę nie był zagrożony, a kołobrzeski trener mógł stosować większą rotację składem.

Szansę debiutu w meczu ligowym dostał 14-letni Franek Chac, który chwilę po wejściu na parkiet odwdzięczył się celnym rzutem z dystansu. Pierwsze trzy punkty wychowanka Kotwicy były rekordem 1 ligi. Franek został najmłodszym debiutantem i zdobywcą punktów w historii rozgrywek.

W sobotni wieczór kibice w hali Milenium mieli więc podwójne powody do radości. Kotwica wygrała pewnie i zasłużenie 92:73.