Derby dla Kotwicy!

Koszykarze Kotwicy wygrywają derbowy mecz z Żakiem Koszalin.

Drużyna trenera Rafała Franka była faworytem tego spotkania i wywiązała się z tej roli znakomicie. Co prawda to gospodarze prowadzili po pierwszej kwarcie, ale z każdą kolejną minutą to Kotwica łapała swój rytm. W połowie prowadziła już jednym punktem, a od trzeciej odsłony budowała już przewagę.

Gospodarzy w grze trzymał dobrze znany w Kołobrzegu Darell Harris, autor 20 punktów i aż 16 zbiórek. Jego dobra dyspozycja pod koszem nie wystarczyła natomiast na zorganizowaną i skuteczną Kotwicę. Ostatnie minuty to pewna przewaga Kotwicy, dzięki czemu na parkiecie ponownie mógł pojawić się 14-letni wychowanek klubu Franek Chac, którego trzypunktowy rzut ustalił wynik meczu na 64:80 dla Kotwicy.

Wśród Czarodziejów z Wydm 22 punkty zdobył Remon Nelson, a 16 Piotr Śmigielski. Dodajmy, że drużynę w Koszalinie wspierała grupa ponad 40 kibiców z Kołobrzegu.