Dieta dla zabieganych – czyli jak uzyskać smukłą sylwetkę, nie mając na nią czasu

Smukła i wysportowana sylwetka to marzenie wielu osób – niestety zdrowa dieta i trening wymagają dużo poświęconego czasu, którego w erze wiecznego biegu brakuje chyba każdemu. A gdyby tak spróbować osiągnąć zdrową i wysportowaną sylwetkę, przy jak najmniejszym nakładzie czasowym?

Dieta dla zabieganych – proste i szybkie dania zamknięte w pudełku.

Wiele osób, na pytanie “” Co zatrzymuje cię przed prowadzeniem zdrowego trybu życia?”” bez wahania odpowiada: brak czasu. Przygotowywanie wartościowych posiłków to proces wymagający zarówno dużej ilości czasu jak i nie małych umiejętności kulinarnych, których niestety nie każdy posiada. Świetną alternatywą może okazać się poszukiwanie jak najprostszych, lecz odżywczych posiłków takich jak pokrojone w kostkę owoce, czy kanapki pełne warzyw, lub korzystanie z usług cateringu dietetycznego. Dieta pudełkowa Łódź oferowana przez wiele cateringów to idealne rozwiązanie dla osób, które nie tylko nie chcą tracić czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków, ale również dla dietetycznych laików, którzy nie lubią bawić się w samodzielne liczenie kalorii i układanie jadłospisu. Nad każdym menu diety pudełkowej czuwa dietetyk, którego zadaniem jest zadbanie o to, aby codzienny jadłospis nie tylko pełen był wartości odżywczych i witamin, ale także odpowiedniej dla klienta ilości kalorii. Każdy dzień cateringu dietetycznego to odkrywanie nowych smaków, dostarczanie sobie dużej ilości składników odżywczych oraz praktycznie zerowy wkład własny – posiłki codziennie dostarczane są do twojego domu, twoim jedynym zadaniem jest ich podgrzanie i zjedzenie ze smakiem.

Trening krótki, lecz intensywny – idealne rozwiązanie na szybkie odchudzanie.

Trening to nieodzowna część skutecznego odchudzania – pozwala spalić dużą ilość kalorii, a także zbudować tkankę mięśniową i poprawić proporcje sylwetki. Wbrew pozorom skuteczny trening wcale nie musi trwać bardzo długo, aby przyniósł pożądane efekty. Coraz większą popularnością cechuje się trening typu HIIT – czyli trening trwający od kilkunastu do trzydziestu minut, podczas którego ćwiczenia o wysokiej intensywności przeplatane są tymi o niższej intensywności pozwalając na spalenie ogromnej ilości kalorii w stosunkowo krótkim czasie. Ale trening HIIT to nie tylko szybki i niezwykle skuteczny sposób na poprawę sylwetki – ćwiczenia interwałowe bardzo dobrze wpływają na pracę płuc i serca. Trening o wysokiej intensywności to również świetny sposób na poprawę wydolności i ogólnej sprawności organizmu – z jego dobrodziejstw korzystają m.in zawodowi biegacze czy lekkoatleci.

Warto również wspomnieć, że wcale nie musisz ćwiczyć codziennie, aby osiągnąć imponującą sylwetkę – mięśnie wręcz potrzebują regeneracji, aby rosnąć. Najważniejsze jednak jest to, aby trening wykonywać w sposób regularny – może być to na przykład pół godziny 3 razy w tygodniu. Taka ilość na pewno nie obciąży zbyt intensywnie twojego organizmu, a dodatkowa porcja ruchu sprawi, że kilogramy zniknął szybciej, niż się tego spodziewasz.

Komentarze