Dla kogo pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych? Nie dla Kołobrzegu

Ponad 490 milionów złotych trafi łącznie do województwa zachodniopomorskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ramach rozstrzygniętego właśnie etapu samorządom w całej Polsce przydzielono 4,35 mld zł. W odpowiedzi na składane wnioski w naszym województwie podzielono ponad 188 milionów. Ile trafi do Kołobrzegu? Z danych opublikowanych przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki wynika, że okrągłe 0.

Pieniądze trafią natomiast do innych samorządów w naszym powiecie. Prawie 3,5 mln zł otrzyma Gościno na przebudowę ulicy Jagodowej i ul. Błękitnej, Lawendowej, Osiedlowej, Słonecznej, Tęczowej oraz Lazurowej. Gościno podobnie, jak Dygowo otrzyma też po 4,5 mln na wniesienie wkładu do spółki prawa handlowego. Spółka samorządowa wybuduje Inkubator Przemysłowy. Dygowo zrealizuje też rozbudowę budynku użyteczności publicznej. W obiekcie zaprojektowano przedszkole, bibliotekę, salę fitness, siłownię, zaplecze gastronomiczne, salę konferencyjną, sale społeczne oraz 9 pokoi. Na całość gmina dostała 8,5 mln zł.

Z kolei Gmina Rymań może liczyć na 1,4 mln na trwającą budowę remizy OSP wraz z garażem na samochód bojowy. Kołobrzeg wystąpił do rządu o pieniądze na dwie inwestycje.  Ożywienie miejsca dziedzictwa kulturowego poprzez renowację zabytkowego Ratusza wraz Młodzieżowym Centrum Kultury Adabar w Kołobrzegu, a także rewitalizację Parku Aleksandra Fredry. Oba wnioski spotkały się z odmową.

Dodajmy, że w sierpniu wojewoda poinformował, że w ramach pierwszej tury podziału środków Kołobrzeg otrzymał 8,8 mln. Porównywalne pieniądze przekazano wówczas do Koszalina, natomiast Świnoujście mogło liczyć aż na 21 mln.

Komentarze