Dlaczego warto wypożyczyć suknię ślubną?

Coraz większą popularność zyskują trendy zero waste oraz slowfashion. Taki styl myślenia popularny jest również wśród par organizujących swój ślub i wesele. Przyszli małżonkowie decydują się coraz częściej na zakup ozdób czy gadżetów na wesele z drugiej ręki. Oczywiście trend zero waste dotyczy również kupowania używanych sukien ślubnych lub ich wypożyczania. Takie rozwiązanie ma zarówno swoje zalety, jak i wady.

Wypożyczenie sukni ślubnej jest coraz łatwiejsze

Jeszcze kilkanaście lat temu wypożyczalnie sukni ślubnych kojarzyły się z niewielką ilością dostępnych modeli oraz brakiem możliwości dopasowania stroju do konkretnej osoby. Na szczęście sytuacja w wypożyczalniach sukienek ślubnych zmienia się na lepsze. Możliwe jest nie tylko wypożyczenie o wiele większej liczby sukien w różnych stylach i charakterze, ale również obejrzenie i zamówienie produktu przez Internet. W obecnych, niepewnych czasach takie udogodnienie może być dla panny młodej prawdziwym wybawieniem.

Wynajem sukien ślubnych – oszczędność i dbałość o środowisko

Olbrzymim plusem wynajęcia sukni ślubnej jest oszczędność. Jak wiadomo, suknia ślubna jest przez pannę młodą zakładana tylko raz w życiu. Wiele kobiet nie może pozwolić sobie w takim wypadku na zakup sukni o wartości kilku tysięcy – tym bardziej, że odsprzedanie sukienki bywa trudne. Wypożyczenie sukni ślubnej jest idealnym rozwiązaniem, które oszczędza nie tylko czas, ale również wspiera środowisko. Im mniej sukni zostanie zakupionych, tym mniejszą szkodą dla środowiska będzie ich produkcja.

Suknia ślubna jest też zazwyczaj pokaźnych rozmiarów i przechowywanie jej jako pamiątki ślubu może być problematyczne w małych mieszkaniach. W przypadku wypożyczenia w salonie sukien ślubnych państwo młodzi unikają takiego problemu.

Wynajem dodatków do sukni ślubnej

Oprócz samej sukni popularny jest także wynajem bolerek ślubnych oraz wynajem innych dodatków, takich jak welon. Dopasowanie wszystkich elementów w wypożyczalni sukien ślubnych ułatwia pannie młodej przygotowanie się do ślubu i pozbawia konieczności odsprzedawania przedmiotów po weselu.

Wynajem sukni ślubnych – plusy przeważają nad minusami

Jedynymi minusami wypożyczania sukien ślubnych jest brak możliwości zachowania pamiątki po wspaniałym wydarzeniu, jakim jest ślub, a także stres związany z możliwością zniszczenia sukienki. Wypożyczalnie sukien ślubnych zazwyczaj zabezpieczają się przed takimi sytuacjami pobierając kaucję. Panna młoda może więc w spokoju cieszyć się szczęściem w wymarzonej sukni.

Nie tylko na ślub…

Suknie ślubne wypożyczać można również na sesje zdjęciowe. Fotografowie decydują się na skorzystanie z takiej usługi, aby stworzyć piękne zdjęcia, reklamujące różnego rodzaju usługi weselne oraz będące pracami artystycznymi.

Gdzie wypożyczyć suknię ślubną?

Doskonałym miejscem, w którym wypożyczyć można piękne suknie ślubne w różnych stylach i rozmiarach, jest salon sukien ślubnych SuknieBoho.pl. Warto sprawdzić ofertę tego wyjątkowego salonu, a następnie cieszyć się wymarzoną sukienką w niższej cenie, jednocześnie dbając o środowisko.

 

Komentarze