Do domów wrócą ze złotem Bałtyku

Na kołobrzeskiej plaży, przy Kamiennym Szańcu trwają Światowe Dni Bursztynu, organizowane przez właścicieli Muzeum Bursztynu Martę i Kamila Staszczaków. Impreza jest świetna i potrwa do niedzieli, 10 lipca, dlatego warto wygospodarować czas, aby na nią zajrzeć.

Światowe Dni Bursztynu w tym roku potrwają aż trzy Impreza kultywuje lokalne tradycje związane z poławianiem, przesiewaniem i obróbką bursztynu.
W programie :zawody w przesiewaniu, poławianiu i szlifowaniu bursztynu, pokazy: jubilerskie, taneczne, średniowiecznego warsztatu bursztynnika czy  pirotechniczne z wykorzystaniem pyłu bursztynowego, prezentacja stoisk artystycznych i występ MEZO. – Podczas naszej imprezy będzie działo się bardzo dużo. Odbędą sie zawody w przesiewaniu i poławianiu bursztynów. Bursztynowe skarby, które zostaną złowione będą indywidualną nagrodą każdego uczestnika. Warto, bo każdy bursztyn jest wyjątkowy i drugi taki kamyczek się nie trafi – zachęca Marta Staszczak.

W sobotę impreza rozpocznie się od godz. 12, podobnie w niedzielę. Na niedzielę przewidziano m.in. szlifowanie bursztynów, a od godz. 17 koncert MEZO. Wstęp bezpłatny.

Relacja z bursztynowej imprezy w papierowym wydaniu Gazety Kołobrzeskiej, w piątek 15 lipca. Zapraszamy do lektury

 

 

 

Komentarze