Dodatkowe kamery na placach zabaw

Miasto pozyskało środki zewnętrzne na poprawę bezpieczeństwa w przestrzeniach publicznych. Pieniądze trafią  z programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań “Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Projekt “Bezpieczny maluch na placu zabaw w Kołobrzegu” przewiduje rozbudowę systemu monitoringu miejskiego na trzech placach zabaw: przy ul. Dubois, ul.
Makuszyńskiego i ul. Drzymały. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 100 tysięcy złotych, miasto zapewni dodatkowe kamery, które będą kolejnym krokiem w tworzeniu bezpieczniejszego środowiska dla najmłodszych mieszkańców Kołobrzegu.
Zgodnie z założeniami programu, inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Dotychczas kamery monitoringu miejskiego były obecne na Placu
Trzech Pokoleń oraz placu zabaw na Ogrodach. Celem programu “Razem bezpieczniej” jest przede wszystkim zwiększanie poczucia bezpieczeństwa społeczności lokalnej. Kamery na placach zabaw to dodatkowe narzędzie, które pomoże chronić  najmłodszych mieszkańców, a także pozwoli zminimalizować akty wandalizmu.

Komentarze