Domowe sposoby na komary

Za oknem w końcu robi się coraz cieplej. Upragnione lato powoli nadchodzi, a wraz z nim komary. Czy coś innego jest nam w stanie bardziej zepsuć wieczór niż właśnie te dokuczliwe szkodniki? Wędrówki po lesie, grillowanie, odpoczynek nad wodą, biwak… Niezależnie od miejsca i okazji komary są w stanie zakłócić każdą dobrą zabawę.
Na początek warto spróbować metod naturalnych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zadziałają skuteczniej niż specyfiki z marketu, a przy tym mamy gwarancję, że z pewnością nie zaszkodzą nam ani naszym dzieciom.

SZARE MYDŁO
Tym, co przyciąga komary, jest światło i zapach człowieka. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest mycie się szarym mydłem. Po takiej kąpieli człowiek nie wydziela przyciągającego owady zapachu.
POMIDORY I BAZYLIA
Gałązki pomidora wydzielają zapach, który odstrasza komary. Możemy zatem powiesić nieopodal okna kilka gałązek tej rośliny. Szczególnie przy silniejszych podmuchach wiatru, zapach będzie zniechęcał komary.
JASNY UBIÓR
To bardzo ważne. Ciemne kolory przyciągają insekty. Dlatego lepiej założyć na siebie jaśniejsze ubrania. Dobrze, by była to odzież oddychająca, w której nie będziemy się pocić. To właśnie wydzielany przez człowiek w pocie kwas mlekowy najbardziej przyciąga komary.
CEBULA, CZOSNEK
Cebula i czosnek to szybki i sprawdzony sposób na komary. Wystarczy pokroić je w plasterki, umieścić na płaskim talerzyku i postawić na parapecie. Ta naturalna metoda ma jednak jedną wadę – intensywny, specyficzny zapach rozniesie się na całe mieszkanie, dlatego lepiej stosować go w ostateczności.
CYTRYNA I ŚWIECE
Skórka cytryny umieszczona w pobliżu zapalonego knota świecy wydziela delikatny cytrusowy zapach, który działa drażniąco na owady. To równie skuteczna metoda co stosowanie czosnku i cebuli, a przy okazji nie generuje nieprzyjemnych zapachów.
MOSKITIERY
Moskitiery na oknach tworzą fizyczną barierę dla komarów, uniemożliwiając im wstęp do domu, a jednocześnie są bardzo cienkie i delikatne, dlatego gwarantują dopływ świeżego powietrza. Moskitiery to doskonały sposób na komary dla osób lubiących spać przy otwartym oknie.
WIATRAK
Komary są słabymi lotnikami i nie będą w stanie poruszać się prawidłowo przeciwko lub w strumieniu powietrza. Co więcej, podmuch wiatraka przerywa przepływ dwutlenku węgla, co utrudnia komarom zlokalizowanie nas.
PALONA KAWA
Jest to jeden z ciekawszych sposobów: wystarczy wysypać zmieloną kawę i ją podpalić. Zapach, który się wytworzy, skutecznie odstraszy komary, a w Twoim domu będzie unosił się aromat kawy. Przy tej metodzie warto zachować szczególną ostrożność!
OCET 
To produkt uwielbiany przez osoby, które wybierają naturalne sposoby na zachowanie czystości w swoim domu. Przyda się i w tym przypadku. Roztworem z wody i octu wystarczy spryskać wszystkie okna, co sprawi, że komary będą trzymać się z daleka od naszego domu.

Komentarze