Droga z mostem przy Budzistowie będzie gotowa w 2023 roku

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę odcinka drogi od Węzła Kołobrzeg Wschód do ronda Jerzego Patana. Chodzi o odcinek o długości 1,5 km, który ma pozwolić kierowcom na łatwiejszy dojazd z drogi ekspresowej S6 w kierunku kołobrzeskiej obwodnicy.

W ramach inwestycji powstanie nowa, dwujezdniowa droga o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Trasa będzie się łączyła również z rondem, które powstało na wysokości ul. Janiska. Na przecięciu z ul. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu, czyli drogą w kierunku  Budzistowa, powstanie natomiast wiadukt, o który miesiącami toczył się spór z okolicznymi mieszkańcami.

Na trasie przewidziano również budowę ekranów akustycznych o łącznej długości 732 metrów, w tym na całym odcinku od ronda im. Jerzego Patana, aż do zejścia nasypu do poziomu terenu za drogą do Budzistowa. W projekcie przewidziano również wykonanie nasadzeń zieleni na skarpie i przy podstawie nasypu. Dodatkowo ekran akustyczny ma być obsadzony pnącą się roślinnością. Droga wyposażona zostanie w bariery ochronne i osłony przeciwolśnieniowe. Zbudowana zostanie także nowa ścieżka rowerowa o długości ok. 850 m.

Przetarg obejmuje wykonanie robót budowlanych w ciągu 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Kryterium wyboru ofert w przetargu jest cena. Otwarcie ofert zostało wyznaczone na 12 kwietnia 2022 r. Prace rozpoczną się od strony ronda J. Patana i będą prowadzone w kierunku drogi S6. Planowane zakończenie inwestycji przewidziano na czwarty kwartał 2023 r.

Fot. GDDKiA

Komentarze