Drony dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Drony to urządzenia, które w ostatnim czasie cieszą się szczególną popularnością zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Z tego względu, producenci oferują szeroki wybór tych bezzałogowych latających statków również dla młodszych użytkowników, którzy dopiero zamierzają rozpocząć z nimi swoją przygodę i opanować sztukę latania. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drona dla dziecka? W poniższym artykule zawarliśmy cenne porady, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni sprzęt.

Czy dziecko może sterować dronem?

Wiele osób zastanawia się, czy sprawienie dziecku prezentu w postaci drona nie będzie sprzeczne z przepisami prawa w tym zakresie. Warto zaznaczyć, że osoby poniżej 14. roku życia mogą stać się użytkownikami wyłącznie urządzeń latających, które zgodnie z rozporządzeniem dyrektywy będą zabawkami. Jeżeli zabawkowy sprzęt będzie zaś wyposażony w kamerę bądź aparat, będzie mógł być użytkowany wyłącznie pod nadzorem osoby pełnoletniej. Należy przestrzegać obowiązujących przepisów również ze względów samego bezpieczeństwa – warto pamiętać, że nawet lekkie drony, kiedy są sterowane przez niedoświadczonego użytkownika, są w stanie wyrządzić niekiedy spore szkody. Z tego też względu najlepiej samodzielnie określić, czy dziecko nie jest jeszcze za młode, aby stać się posiadaczem nawet drona, który będzie zwykłą zabawką. Dron dla dziecka to doskonały prezent, ale sugerujemy podejście do tematu wyboru drona dla dziecka z rozwagą, opierając się na zdrowym rozsądku. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od wyboru drona w takim budżecie, który w razie awarii nie będzie dla nas stratą.

Jaki dron wybrać dla dziecka?

Podejmując decyzję o zakupie drona dla swojej pociechy, z pewnością nie warto na początku porywać się na dużą inwestycję. Początki latania mogą się różnie skończyć, dlatego też budżet na ten zakup powinien wynieść max. ok. 300-500 zł, co w zupełności wystarczy, aby kupić dobrej jakości sprzęt dla początkujących. Zdecydowanie lepiej unikać też kupowania drona w przypadkowych miejscach, na przykład supermarketach – urządzenie powinno mieć solidną konstrukcję oraz wymienne części, dzięki czemu nie trzeba będzie wyrzucać całego drona po pierwszym wypadku. Najkorzystniejszym wyborem będzie zakup sprzętu w profesjonalnym sklepie, na przykład KapitanDron, gdzie dodatkowo można uzyskać poradę eksperta podczas wyboru odpowiedniego urządzenia dla najmłodszych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kupiony dron, mimo niskiej ceny, wyróżnia się dobrą jakością.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drona dla dziecka?

Pierwszy dron powinien mieć lekką konstrukcję i w miarę możliwości opływowe kształty, co znacznie ułatwi sterowanie nim w powietrzu oraz opanowywanie sztuki startu i bezpiecznego lądowania. Jednocześnie musi być wykonany z solidnych materiałów, aby pierwsze zderzenia z twardymi powierzchniami nie zakończyły zabawy na dobre. W tym przypadku praktyczne wyposażenie będą stanowić zwłaszcza osłony na śmigła, które zapobiegną nie tylko zniszczeniu samego urządzenia, ale i przypadkowym uszkodzeniom wyrządzonym obiektom lub osobom. Dron dla dziecka nie musi posiadać żadnych zaawansowanych funkcji – warto najpierw sprawdzić, czy urządzenie w ogóle przypadnie młodemu użytkownikowi do gustu i dopiero po czasie ewentualnie rozważyć zakup bardziej profesjonalnego sprzętu, wyposażonego w aparat czy kamerę.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykulehttps://stylowymag.pl/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-drona-dziecku-43286

– Materiał zewnętrzny

Komentarze