Druga eko-pracownia w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie

Jak ze słońca, wiatru, ciepła z głębi ziemi i biomasy powstaje energia do ogrzania i zasilania domów – dowiedzą się uczniowie z Gościna. W Zespole Szkół im. Macieja Rataja została otwarta nowa eko-pracownia. To już drugie takie miejsce w tej szkole, która tym razem otrzymała 75 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 Dzięki 50 tysiącom złotych, przyznanym powiatowi kołobrzeskiemu w zeszłym roku- w pierwszej edycji programu Eko-Pracownia w szkole powstała nowoczesna sala przyrodnicza. Tym razem uczniowie zyskują nowe miejsce do poznawania odnawialnych źródeł energii – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Na wyposażeniu pracowni są m.in. monitor interaktywny i komputer, a także zestawy do badań i eksperymentów, prądnice oraz czujniki smogu, temperatury oraz wilgotności. Stworzenie nowej sali kosztowało prawie 83 tys. zł, w tym 75 tys. zł dotacji z Funduszu.

W tegorocznej edycji programu „Eko-pracownia – zielone serce szkoły” z budżetem w wysokości 2,6 mln zł w naszym województwie powstanie 40 nowych sal edukacyjnych. W ramach programu dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie może zostać przeznaczone na zakup: sprzętu laboratoryjnego, zestawów pomiarowych, odczynników chemicznych, pomocy dydaktycznych, gier, filmów, czasopism, książek, sprzętu komputerowego i fotograficznego, urządzeń wielofunkcyjnych oraz wyposażenia do prowadzenia zajęć edukacyjnych.

Komentarze