Dwa medale kołobrzeskich zapaśników

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży startowało trzech reprezentantów UKS Zapasy Kołobrzeg, dwaj stanęli na podium.

Podczas zawodów organizowanych w Suwałkach brązowe medale Mistrzostw Polski w kat. juniorów młodszych zdobyli Aleksander Polguj (95 kg) i Patryk Mirecki (110 kg). Prawo startu w OOM wywalczył sobie też w Pucharach Polski Mateusz Rajkowski (65 kg), który w Suwałkach sklasyfikowany został na 17. miejscu. – Mateusz wygrał tylko jedną z trzech walk, ale była to wygrana dla niego bardzo ważna, bo pokonał przewagą techniczną swojego pogromcę z wcześniejszych lat Wiktora Lubeckiego z Bydgoszczy – powiedział trener zapaśników z UKS Zapasy Kołobrzeg, Adam Bieńkowski. Mateusz jeszcze w przyszłym roku będzie mógł powalczyć o awans na OOM, a ewentualnie później o medal w tej kat. wiekowej. Starty wśród juniorów młodszych zakończyli już natomiast Olek i Patryk, ale zrobili to medalowo.

Aleksander Polguj wygrał trzy walki, a uległ tylko późniejszemu srebrnemu medaliście Michałowi Dubowskiemu (MKS Rokita Brzeg Dolny) i do złotego medalu zdobytego niegdyś w Mistrzostwach Polski młodzików dołączył teraz brąz OOM. Też na 3. stopniu podium stanął w Suwałkach Patryk Mirecki. Patryk w pierwszej walce trafił na zeszłorocznego mistrza Polski i piątego zawodnika Mistrzostw Europy Ksawerego Kamińskiego (Shark Łódź), któremu niewysoko uległ na punkty 6-9, a potem już pokonywał wszystkich trzech przeciwników – pierwszego na plecy, a dwóch kolejnych przez przewagę techniczną.  SJ