Dzieła sztuki na Zygmuntowskiej [ZDJĘCIA,WIDEO]

Znani aktorzy i gwiazdy komedii spoglądają każdego dnia na mieszkańców ulicy Zygmuntowskiej. Wszystko dzięki artyście, który nadał zupełnie nowy wygląd znajdującym się tam garażom. Pojawiliśmy się na miejscu, porozmawialiśmy z właścicielami garaży, ale też z autorem niezwykłych murali. Chce on jednak pozostać anonimowy.

Gwiazdy polskiej i światowej komedii w Kołobrzegu. Wizerunki znanych aktorów i komików można podziwiać spacerując przy Kanale Drzewnym. Z jednego z garaży spogląda na nas Louis de Funès, któremu towarzyszą Jan Kobuszewski i Benny Hill. Na sąsiedniej ścianie dołączyli do nich aktorzy Roman Wilhelmi i Eugeniusz Bodo.

Portrety tych artystów robią od kilku dni furorę w Internecie, a my pojawiliśmy się na miejscu, by zapytać samych właścicieli garaży o to, jak doszło do powstania tych dzieł namalowanych farbą na starych murach czy bramach garażowych. Całość zaczęła się od motywów zwierzęcych, które wiosną artysta umieścił za zgodą właścicieli na jednym z garaży. Ich tropem poszli kolejni, którym spodobały się zwierzęta wymalowane na garażowych bramach. – Młody człowiek zaproponował, że może ozdobić w ten sposób także naszą bramę, więc się długo nie zastanawialiśmy i nie żałujemy, bo wyszło świetnie – mówi nam jedna z właścicielek garaży. Jak słyszymy od mieszkańców, każdego dnia przychodzą tu ludzie z telefonami i robią sobie zdjęcia.

Udało nam się również porozmawiać z autorem murali. Poinformował nas jednak, że chce pozostać anonimowy. Szanujemy taką decyzję, gratulujemy talentu i czekamy na kolejne dzieła.

 

Komentarze