Dziś najważniejszy mecz w historii kołobrzeskiej piłki

Już dziś piłkarze Kotwicy Kołobrzeg zagrają o historyczny awans do I ligi.

Na wypełnionym do ostatniego miejsca stadionie im. Sebastiana Karpiniuka zmierzą się z Pogonią Siedlce. Kołobrzeżanie aktualnie znajdują się na drugiej pozycji dającej bezpośredni awans. Mają dwa punkty przewagi nad Stomilem Olsztyn i Zniczem Pruszków. Tylko wygrana da zespołowi trenera Macieja Bartoszka bezpośredni awans. Remis lub porażka oznaczać będą, że biało-niebiescy będą musieli liczyć na potknięcia Stomilu i Znicza.

Pogoń w poprzednich kolejkach zgubiła punkty z Hutnikiem Kraków (1:1) i Radunią Stężyca (0:1). W ten sposób zespół z Siedlec wypadł ze strefy barażowej i nie walczy już o nic. Pogoń w tym sezonie mocno punktowała jednak w starciach z faworytami. Dwukrotnie ograła Polonię Warszawa, a ostatnio wygrała z KKS-em Kalisz i Wisłą Puławy oraz zremisowała wyjazdowe starcie ze Zniczem Pruszków.

W pierwszej rundzie Kotwica jako lider musiała się zadowolić podziałem punktów w Siedlcach. Pogoń w tym sezonie zdobyła 40 bramek i to jest jeden ze słabszych wyników w całej lidze. Straciła 41 i to też najsłabszy rezultat wśród ligowej czołówki. Czołowym strzelcem zespołu jest Damian Nowak. Zdobył w tym sezonie 21 goli z czego 18 w meczach ligowych i jest na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców II ligi.

Cały Kołobrzeg liczy na zwycięstwo i wielką fetę. Wszystkie spotkania ostatniej kolejki rozpoczynają się o godzinie 18:00.

 

 

 

Komentarze