Dziś zakończenie roku, po majówce matury – jak będą wyglądały?

4 maja rozpoczną się tegoroczne matury. We wtorek punktualnie o godzinie 9 na maturzystów czekać będzie egzamin z języka polskiego.

Dziś w powiecie kołobrzeskim oficjalnie rok szkolny zakończyło 663 uczniów. 638 z nich przystąpi po majówce do egzaminu dojrzałości. Maturę będzie pisało również 236 osób, którym nie powiodło się w latach ubiegłych. Łącznie z egzaminami zmierzą się więc 874 osoby.

Matury będą zorganizowane w tradycyjnej formie, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. O przygotowaniach szkół do egzaminów poinformował dziś starosta Tomasz Tamborski. Abiturienci zostaną podzieleni na mniejsze grupy, a szkoły mają uruchomić maksymalną możliwą ilość wejść do budynku. Maturzyści poza długopisami powinni pamiętać też o zabraniu maseczek i rękawiczek. Na czas matur szkoły mają także udostępnić maturzystom internaty, by każdy z uczniów przyjezdnych mógł dysponować osobnym pokojem. Przed maturami udało się też zaszczepić wszystkich nauczycieli. W przypadku, gdyby choroba uniemożliwiła przystąpienie ucznia do egzaminu, będzie mógł on zrobić to w czerwcu, a egzamin będzie traktowany jako pierwszy termin.

W tym roku abiturientów zwolniono z obowiązku zdawania egzaminów ustnych. Część uczniów zdecydowała się jednak zdać taki egzamin z języka obcego z uwagi na plany dotyczące kontynuacji nauki na uczelniach zagranicznych. Matury potrwają do 20 maja, a ich wyniki poznamy w lipcu. Na sierpień zaplanowano terminy poprawkowe.

Komentarze