Emocje, rzuty karne i awans do ćwierćfinału Pucharu Polski ZZPN!

Piłkarze Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg meldują się w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Jedyna drużyna reprezentująca nasz powiat na tym etapie rozgrywek kolejny raz pokonała zespół występujący na wyższym poziomie rozgrywkowym. Co prawda na ich drodze stanęła spisująca się fatalnie w IV lidze Wieża Postomino, to takie mecze dla drużyny z klasy okręgowej zawsze wywołują dodatkową motywację. Kibice, którzy pojawili się na trybunach przy euroboisku nie mogli narzekać na poziom zarówno czysto piłkarski, jak i emocji samego spotkania. To goście wyszli na prowadzenie w 18. minucie, następnie dwa ciosy zadała Akademia, która wyszło na prowadzenie po bramkach Adama Siemieńskiego i grającego trenera Michała Michurskiego. Do przerwy było jednak 2:2 po kolejnej bramce gości. Po zmianie stron Wieża wyszła na prowadzenie i wydawało się, że młody zespół AP nieco przygasł. Zmiany wprowadziły na murawę jednak nową energię i Hubert Cybulski, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku doprowadził do stanu 3:3 w 81. minucie. Ten wynik utrzymał się do końca, a że na tym etapie gier nie przewidziano dogrywek, obie drużyny czekała seria rzutów karnych. Te lepiej wykonywali gospodarze. Goście nie wytrzymali ciśnienia, dwukrotnie pudłując i to młody zespół AP zagra w ćwierćfinale. Na tym etapie można już spotkać kolejnych czwartoligowców, jak choćby Gwardię Koszalin lub zespoły z trzeciej ligi, np. Błękitnych Stargard czy będący o krok od drugiej ligi Świt Szczecin.

Zdjęcie główne: PIVOT Fotografia sportowa i eventowa

Zdjęcia: Przemysław Polanin