Festiwal Kultury Retro za nami [fotorelacja]

Pixel Port Kołobrzeg, czyli II edycja Festiwalu Kultury Retro, który odbył się w ubiegłą niedzielę w Regionalnym Centrum Kultury, to okazja powrotu do przeszłości, przypomnienia sobie niepowtarzalnego klimatu tamtych gier.

Głównym celem powstania festiwalu jest integracja miłośników gier video, aby mogli się tutaj spotkać i pograć wspólnie. Obejrzeć można było ry komputerowe z lat 90-tych, konsole, stare komputery, oprogramowanie, wykłady, pokazy, turnieje, oraz możliwość zagrania w gry z dawnej epoki. Pojawiły się tam nazwy topowych firm platform gamingowych z tamtych lat takich jak: Atari, Amiga, Commodore, Sinclair, Nintendo, Sega, Sony.

Na Festiwalu Pixel Port Kołobrzeg można było pograć w znakomite gry z dawnej epoki lat 90tych, porozmawiać z osobami, które doskonale znają ich historię a także poznać innych graczy. Dodatkową atrakcją był sklepik z grami, kartridżami, konsolami i komiksami.

Studio gier Lazy Coast Games działa już od 4 lat, spotkania odbywają się w soboty w godzinach od 10-12.00.

Współtwórcą festiwalu jest grupa Lazy Coast Games (grupa tworząca klasyczne gry komputerowe w Regionalnym Centrum Kultury). Studio gier Lazy Coast Games działa już od 4 lat, spotkania odbywają się w soboty w godzinach od 10-12.00.

 

fot. Łukasz Hajdukiewicz

Komentarze