Film z tresurą “pod wpływem” trafił do sieci. Psy już bezpieczne

11 psów odebranych ze Schroniska Animals z Białogardu zarządzanego przez Jerzego H. trafiło do Kołobrzegu. Stało się to  po tym jak w sieci ukazał się szokujący filmik, w którym Jerzy H., właściciel schroniska i były radny Białogardu najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu tresuje i uderza w pysk owczarka niemieckiego.

W niedzielę, 5 lutego na facebookowym profilu schroniska pojawiła się transmisja na żywo, w której jej bohater  Jerzy H. pokazuje …zasady tresury psa. Nie da się ukryć, że w momencie, w którym trawa filmik, jak zauważyli internauci mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. W czasie trwania filmiku Jerzy H. przez około 20 minut, na przemian głaszcze, uderza w pysk psa i zwraca się do niego w obelżywy sposób. Wyraźnie widać, że zwierzę jest zdenerwowane. Nagranie z sieci zostało przekazane policji i burmistrz Białogardu Emilii Bury. Sprawą już zajęła się białogardzka prokuratura, a Jerzy H. usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem  i otrzymał policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Co ze zwierzętami? W porozumieniu z Komendą Powiatową Policji w Białogardzie podjęliśmy decyzję o odebraniu ze wspomnianego schroniska 50 psów. – Wszystkie zwierzęta znalazły już nowe domy. 25 psów trafiło do schroniska w Koszalinie, 11 psów jest w Kołobrzegu, 14 psów trafiło  do naszego schroniska w Klępinie Białogardzkim – pisze na swoim facebooku burmistrz Białogardu.

Do kołobrzeskiego schroniska trafiło 11 psów z Białogardu. – W tej chwili jeszcze nie mam kart pochodzenia tych psów, ani ich szczepień – mówi Arkadiusz Pluciński, kierownik kołobrzeskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Z wstępnych informacji, które od niego otrzymaliśmy wynika, że trzy psy, które trafiły do Kołobrzegu są w kiepskiej kondycji fizycznej, kolejne dwa są bardzo wystraszone, stan pozostałych określany jest jako dobry.

Cały materiał w papierowym wydaniu Gazety Kołobrzeskiej, 11 lutego.

 

Fot. Facebook/Emilia Bury burmistrz Białogardu

Komentarze