Gabinet medycyny estetycznej – co oferuje?

Gabinet medycyny estetycznej na pierwszym miejscu stawia dobro i komfort swoich pacjentów. W tym miejscu skorzystają zarówno ze stymulatorów tkankowych, jak i leczenia trądziku różowatego, lipolizy iniekcyjnej i wielu innych usług. Zakres terapii jest zależny od potrzeb pacjenta, przy czym konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Czym cechuje się lipoliza iniekcyjna? Co to są stymulatory tkankowe?

Leczenie trądziku różowatego

Skuteczne leczenie trądziku różowatego we Wrocławiu jest dla wielu osób szansą na odzyskanie ładnej i zdrowej cery. Faktem jest, że istnieje wiele zabiegów, które mogą nam pomóc z tym problemem. Jedną z opcji jest przykładowo mezoterapia igłowa, czyli zabieg wzmacniający, wyciszający i regenerujący cerę. Polega na mikroiniekcji substancji aktywnych bezpośrednio w warstwę skórną, tak aby ją zregenerować. Zabieg ma na celu nie tylko zredukować trądzik różowaty, lecz także wzmocnić ściany naczyń krwionośnych, tak aby usunięty został rumień i pajączki naczyniowe. Oczywiście specjalista może zalecić także inne rozwiązanie, w zależności od oczekiwań pacjenta i stanu cery.

Lipoliza iniekcyjna

Na czym polega lipoliza iniekcyjna we Wrocławiu? Jest to specjalny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który opiera się na wstrzykiwaniu substancji aktywnych bezpośrednio w tkankę tłuszczową. Efektem jest zatem rozpuszczanie komórek tłuszczowych. Trzeba wiedzieć, że w miejscach podania preparatu dochodzi do kontrolowanych stanów zapalnych tkanki tłuszczowej. Tłuszcze, które uwalniają się z komórek, podlegają procesowi metabolizmu, a potem są wydalane z organizmu. Odpowiednio dobrane substancje czynne mają na celu poprawiać miejscowe krążenie i metabolizm komórek tłuszczowych! Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są tutaj: cellulit, nadmierna tkanka tłuszczowa, opadający owal twarzy, podwójny podbródek lub miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa.

Stymulatory tkankowe

Godne uwagi są także stymulatory tkankowe we Wrocławiu. Pierwszym etapem dla pacjenta jest konsultacja z ekspertem, który ma za zadanie ocenić stan skóry i określić potrzeby danej osoby. W efekcie można zaplanować odpowiednią kurację i dobrać skuteczny preparat. Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę, przy czym czasami stosuje się znieczulenie miejscowe w celu zmniejszenia naszego dyskomfortu. Następnie specjalista zajmuje się wprowadzeniem stymulatora tkankowego poprzez technikę iniekcyjną. Pamiętajmy o tym, że ten proces może być zależny od obszaru poddawanemu zabiegowi i wybranego preparatu. Iniekcja najczęściej jest mało inwazyjna i nie trwa długo. Z kolei po zabiegu zauważalne jest lekkie zaczerwienienie i obrzęk skóry, jednakże są to objawy przejściowe i samoistnie znikają. Ekspert zaleca pacjentowi korzystanie z określonych produktów do pielęgnacji skóry, tak aby uzyskać jak najlepsze rezultaty stymulacji tkankowej!

Wszystkie zabiegi tego typu trzeba wykonać w specjalistycznej klinice medycyny estetycznej, która oferuje szeroki zakres usług i atrakcyjne ceny.

– Materiał zewnętrzny

Komentarze