Gala Kultury RCK ze Stanisławem Soyką

Stanisław Soyka z zespołem znakomitych muzyków jazzowych zaprasza na koncert, na którym usłyszymy znane i kochane przeboje, jak również materiał z najnowszej płyty Stanisława Soyki „Muzyka i słowa”. Koncert odbędzie się podczas corocznej Gali Kultury Regionalnego Centrum Kultury, będącej podsumowaniem roku kulturalnego w Kołobrzegu. 

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny, przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni, lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i… nie tylko.

Soyka Kwintet stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Komentarze