Gdzie znaleźć najlepszą lokatę oszczędnościową?

Gdzie znaleźć najlepszą lokatę oszczędnościową?

Masz oszczędności i boisz się, że stracą na wartości, jeśli będą leżeć na koncie w banku? Chcesz zainwestować pieniądze, ale nie lubisz ryzykować? Zdecyduj się na lokatę oszczędnościową. To bezpieczne rozwiązanie, które pozwala pomnożyć oszczędności na jasnych warunkach. Jednak, żeby zysk był odczuwalny, trzeba znaleźć korzystną ofertę. Dowiedz się, gdzie szukać najlepszych lokat oszczędnościowych.

Lokata oszczędnościowa to jeden z produktów bankowych. Aby z niego skorzystać, należy podpisać stosowną umowę. W jej ramach klient zobowiązuje się powierzyć bankowi odpowiednią kwotę na określony czas. Po upływie wskazanego terminu instytucja ma obowiązek zwrócić pieniądze wraz z odsetkami, czyli zyskiem. Jego wysokość zależy przede wszystkim od warunków umowy. Dlatego nie można wybrać przypadkowej lokaty – trzeba znaleźć tę najlepszą.

Gdzie warto szukać dobrej lokaty oszczędnościowej?

Oferty różnych lokat oszczędnościowych znajdziesz w wielu bankach i firmach przez nie prowadzonych. Oferują je m.in. Santander Consumer Bank, Facto, Alior Bank, Get in Bank, czy Millennium Bank. Wybór jest niezwykle szeroki. Jednak wizja odwiedzania każdej placówki i zapoznawania się z ofertą nie jest zbyt optymistyczna.

Teraz nie trzeba tego robić. Są praktyczniejsze narzędzia, np. takie jak internetowa porównywarka lokat oszczędnościowych dostępna na finanse.rankomat.pl. Znajdziesz tam oferty 25 instytucji finansowych wraz ze wszystkimi szczegółami umowy. Aby poznać propozycje dla siebie, wystarczy wskazać na stronie:

  • jaka kwota lokaty Cię interesuje,
  • na jak długi okres powierzysz pieniądze.

System w oparciu o te informacje przefiltruje dostępne propozycje i przedstawi ranking najkorzystniejszych opcji.

Za pośrednictwem porównywarki można także przejść na stronę wybranego banku i złożyć stosowny wniosek o założenie lokaty. To duże ułatwienie, zwłaszcza dla osób, które nie mogą osobiście odwiedzić placówki i dopełnić formalności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokaty oszczędnościowej?

Wybrałeś w porównywarce interesującą Cię kwotę i czas trwania umowy? Zastanawiasz się, co dalej? Poczekaj, aż system przedstawi Ci ranking wszystkich ofert. Znajdziesz tam lokaty oszczędnościowe dopasowane do Twoich potrzeb. Następnie pozostanie Ci wybrać tę najkorzystniejszą.

Aby dowiedzieć się, która to jest, sprawdź:

  • wysokość oprocentowania – im wyższe, tym lepiej dla Ciebie;
  • dodatkowe wymagania – niektóre banki wymagają założenia konta osobistego. Warto pamiętać, że wiąże się to z różnymi opłatami, które mogą być wyższe niż zysk z lokat,
  • warunki umowy, np. co dzieje się przy zerwaniu umowy – zdarza się, że banki odmawiają wypłaty wypracowanego zysku, jeśli wypowiesz umowę przed terminem.

Warto również zapoznać się z aktualnymi promocjami i ich wymogami. Niektóre instytucje oferują bardzo atrakcyjne lokaty, jednak np. pod warunkiem wpłaty kwoty minimalnej czy udzielenia zgód marketingowych.

Może to wiązać się nie tylko z zamrożeniem sporej ilości oszczędności, ale także np. wielokrotnymi telefonami od działu marketingowego banku, co może być nieco męczące. Dlatego warto to dobrze przemyśleć.

Nie czekaj na moment, kiedy Twoje oszczędności staną się bezwartościowe. Załóż lokatę i zobacz, jak ciężko zarobione pieniądze pracują na Ciebie.

Komentarze