Gminy przebudują drogi, ale nie tylko

Nie tylko do miasta płyną środki z rządowych dofinansowań. W ramach Polskiego Ładu miliony złotych trafią także do pozostałych gmin w powiecie kołobrzeskim, a skorzystają małe miejscowości i wsie.

Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład to kolejna porcja rządowych pieniędzy, o które starały się samorządy. Wiemy już, że chociaż nie wszystkie wnioski zakwalifikowały się do dofinansowania, to nasze gminy i tak zyskają miliony złotych. Na co zostaną wydane te pieniądze? Ustronie Morskie przebuduje ulicę Graniczną, na co otrzymała 1,95 mln zł. Remontu doczeka się również miejscowy ośrodek zdrowia. 2,7 mln zł rząd przekazał w ramach tzw. poprawy efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej. 1,5 mln gmina otrzymała także na przebudowę ulicy Akacjowej w Sianożętach.

Gmina Dygowo pozyskała łącznie prawie 6 milionów złotych. Ponad 3,3 mln zł zostanie przeznaczone na budowę dróg gminnych w Dygowie. Za kolejne 1,6 mln zł powstanie droga w Czerninie. 980 tysięcy trafi także na budowę świetlicy wiejskiej w Miechęcinie. Z rządowych środków skorzysta także gmina Gościno. 1,9 mln przekazano na budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i oświetlenia ul. Osiedlowej w Gościnie. Przebudowa ul. Dębowej w Jarogniewie oraz przebudowa drogi gminnej w Ołużnej zyskała dofinansowanie na poziomi 7,6 mln zł. 6,65 mln zł kosztować będzie przebudowa drogi w Rzesznikowie w gminie Rymań. Natomiast Siemyśl otrzyma 1,7 mln zł na modernizację miejscowej szkoły.

5,7 mln zł dofinansowania na budowę ścieżki rowerowej wraz z odcinkami drogi przeznaczy gmina Kołobrzeg. – Chodzi o kontynuację zrealizowanej już przez nas ścieżki rowerowej do Rościęcina. Inwestycja będzie prowadzona w kierunku Kopydłówka – poinformowała nas Elżbieta Retyk z referatu inwestycji i rozwoju Gminy Kołobrzeg. Prace mają rozpocząć się w czerwcu 2024 roku.

 

 

 

Komentarze