Gminy również będą wspierać WOŚP

Wolontariusze WOŚP kwestują nie tylko w dużych miastach, ale i w mniejszych miejscowościach. Sprawdzamy, jak Orkiestra będzie grała w powiecie kołobrzeskim.

GMINA DYGOWO

W gminie Dygowo główny sztab będzie znajdował się tradycyjnie w SP w Czerninie, sztab będzie działał również w Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie oraz na sali gimnastycznej w Dygowie. Granie rozpocznie się o godzinie 11.00 turniejem piłki siatkowej na szkolnej sali gimnastycznej w Dygowie. Od godz. 12.00 do 15.00 można będzie odwiedzić ośrodek kultury, gdzie wolontariusze przygotowali szereg atrakcji. W samym Czerninie sztab ruszy o godz. 12.00. – Będzie coś dla oka, ucha, zdrowia i oczywiście podniebienia. Głównym wydarzeniem niedzielnego grania będzie licytacja WOŚP, która rozpocznie się o godzinie 16.00 – dodają organizatorzy.

GMINA USTRONIE MORSKIE

Do niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak każdego roku przyłączyła się Gmina Ustronie Morskie. Co będzie się działo? W godz. 15.00-17.00 w Sali GOK, przy ul. Nadbrzeżnej 20 zaplanowano występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu gminy oraz Orkiestry Dętej Morka. W godz. 17.00-20.00 dwie Doroty: Dorota Waligóra i Dorota Gałęzowska jak zwykle charyzmatycznie poprowadzą licytacje. A w tym roku jest o co powalczyć. Oprócz orkiestrowych gadżetów: koszulek, kubków, okularów, rękodzieła, voucherów na usługi kosmetyczne, fryzjerskie,  uczestnicy Ustrońskiego grania mogą wziąć udział w licytacji: jedynych i niepowtarzalnych trzech sztuk zestawów plażowych z  logo Gminy Ustronie Morskie, każdy zestaw zawiera: wygodny leżak, zjawiskowy parawan, plażowy koc.

Licytować można również jedyny w swoim rodzaju kapelusz, w którym zaprezentowała się podczas ubiegłorocznych dożynek  wójt gminy  Bernadeta Borkowska. Hitem tegorocznej licytacji będzie z pewnością przejażdżka łodzią ratowniczą typu RB (ponton ze sztywnym kadłubem) w towarzystwie wójt Bernadety Borkowskiej. Za sterami łodzi zasiądzie szef ustrońskich ratowników Piotr Foltyn. Przejażdżka odbędzie się poza godzinami pracy ratowników w terminie lipiec-sierpień 2024. Dodajmy też, że podczas jednej z licytacji będzie można zdobyć voucher na reklamę, bądź materiał sponsorowany w Gazecie Kołobrzeskiej.

GMINA KOŁOBRZEG

Gmina Kołobrzeg swój sztab będzie w tym roku mieć w Sarbi. Ruszą o godz. 15.00. W programie m.in. zawody w wyciskaniu sztangi leżąć, kącik dla dzieci i animacje dla nich, pokaz strażacki, pokaz udzielania pierwszej pomocy, licytacje, oczywiście nie zabraknie stoisk gastronomicznych czy loterii. Zagrają DJ Sebek, DJ Fokus oraz DJ Master.

GMINA SIEMYŚL

Gmina Siemyśl będzie grała w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Siemyślu. Ruszają o godz. 15.00. W programie animacje dla najmłodszych, występy artystyczne – taneczne i wokalne oraz stoiska gastronomiczne. Nie zabraknie oczywiście licytacji. Oprócz tego gmina będzie grała na sportowo. O godz. 11.00 ruszy Halowy Turniej Piłki Nożnej w hali sportowej w Charzynie. Wpisowe od drużyn zostanie oczywiście przekazane na WOŚP.

GMINA RYMAŃ

Orkiestra zagra również w Rymaniu. Tu atrakcje czekać będą w miejscowym ośrodku kultury. Wydarzenie wystartuje o godz. 13.00, a w programie przewidziano licytacje, loterię fantową i występy lokalnych artystów. Będzie też kawiarenka z wieloma słodkościami, a o regionalne potrawy zadbają koła gospodyń wiejskich. Zapowiada się więc smacznie i interesująco.

 

Komentarze