Gran Turismo Polonia przyjedzie do Kołobrzegu!

Niecodzienny widok czeka mieszkańców Kołobrzegu już 8 lipca. Największa i najstarsza impreza typu gran turismo w Polsce, czyli Gran Turismo Polonia powraca po raz 19 do naszego kraju. Wzorem ubiegłych lat, oszałamiająca grupa kilkudziesięciu supersamochodów odbędzie kilkudniowe tournee po polskich drogach, a jednym z jej przystanków będzie nasze miasto. Na trasie zobaczymy topowe modele Ferrari, Lamborghini, Porsche czy McLarena oraz wiele innych, unikatowych ikon motoryzacyjnej techniki.

Nowa trasa

Tegoroczne Gran Turismo Polonia rozpocznie się w Warszawie, gdzie w czwartek, 6 lipca uczestnicy z całej Europy zatrzymają się w Hotelu Sofitel Victoria. Wszystkie samochody ustawione zostaną na parkingu wokół hotelu, aby można było je obejrzeć i zrobić zdjęcia.
Widok tak potężnej grupy supersamochodów w jednym miejscu zawsze budzi wiele emocji i zainteresowania, dlatego tam, gdzie jest to możliwe, staramy się udostępnić samochody publiczności – tłumaczy Peter Ternström, główny organizator wydarzenia. Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbędzie się podczas uroczystej kolacji w modnej warszawskiej restauracji Selavi.

W piątek rano, około godziny 10:00 samochody wyruszą w podróż w stronę Gdańska, po drodze zatrzymując się na lunch w Toruniu. Zgodnie z planem, wyprawa powinna dotrzeć do Gdańska około godziny 17:00, gdzie uczestnicy zatrzymają się na noc w hotelu Hilton. Samochody ustawione zostaną na parkingu przed Filharmonią Bałtycką, gdzie pozostaną aż do wyjazdu kolejnego dnia. W sobotę Gran Turismo wyruszy w stronę Kołobrzegu, zatrzymując się w Słupsku, gdzie samochody zaparkowane zostaną na Placu Zwycięstwa przed Urzędem Miasta, aby każdy mógł je swobodnie obejrzeć. Po prezentacji i lunchu, grupa wyruszy w dalszą drogę. Sobotnią noc uczestnicy spędzą w kołobrzeskim hotelu Marine by Zdrojowa Hotels, gdzie przed hotelem wyeksponowane zostaną najciekawsze modele aut. Finałowy odcinek trasy Gran Turismo Polonia 2023 połączy Kołobrzeg z Poznaniem, z przystankiem w Czarnkowie, gdzie na Placu Wolności samochody zostaną zaprezentowane mieszkańcom. 

Ostatnie dni uczestnicy wyprawy spędzą na Torze Poznań. Tam w poniedziałek i wtorek kierowcy będą mieli okazję wykorzystać w pełni możliwości swoich pojazdów w najlepszych dla nich warunkach. – Poznań tradycyjnie jest najważniejszym przystankiem Gran Turismo Polonia. Wspaniała atmosfera miasta oraz znakomity tor sprawiają, że od 19 lat wracamy tu w wielką radością – mówi Peter Ternström.

100 milionów na kołach

Lista startowa tegorocznej “Polonii” jak zwykle zapowiada się imponująco. Wśród samochodów pojawią się topowe modele najważniejszych przedstawicieli świata luksusowej motoryzacji, czyli Ferrari, Lamborghini, Porsche oraz McLarena. Jak zwykle najwięcej aut na liście sygnowane będzie czarnym koniem z logo Ferrari. Nie zabraknie jednak egzemplarzy innych renomowanych fabryk jak Mercedes-AMG, Maserati czy Lotus, a także wyjątkowych sportowych modeli w postaci unikatowego Lexusa LFA, piekielnie szybkich Nissanów GT-R, Hondy NSX, BMW M8 Competition, potężnych Dodge’a Vipera czy Corvette oraz luksusowego Bentleya Continental GT. W stawce znajdą się również klasyczne supercary, jak choćby kultowe Ferrari Testarossa. Przybliżona wartość wszystkich samochodów to około 100 mln złotych. Parking pełen supersamochodów będzie można podziwiać na prawie każdym z przystanków Gran Turismo Polonia 2023, jednak wstęp na Tor Poznań będzie możliwy wyłącznie na zaproszenia. W Poznaniu samochody będzie można obejrzeć jedynie na trasie przejazdu pomiędzy torem a hotelem Andersia, a najciekawsze z nich zostaną także wyeksponowane na parkingu zewnętrznym przed hotelem.

Komentarze