Grudzień w Regionalnym Centrum Kultury

PLAN IMPREZ   

www.rck.kolobrzeg.eu 

GRUDZIEŃ 2023

 

11.12.2023 (poniedziałek) godz. 19.00

Za horyzontem :Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim

Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) dostępne w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

 

Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim

Spotkanie z dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książek „Na granicy zmysłów” i „Drobna nieuważność i inne historie”, twórcą cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Wtajemniczenie”, „Down The Road”. Przemek proponuje kilka tematów do wyboru. Na początku spotkania publiczność demokratycznie głosuje i do końca będzie miała realny wpływ na przebieg spotkania. „Jaką wódkę lubią duchy?”, „Od narodzin po śmierć”, „Odmienne stany świadomości”, a może po prostu „Down The Road”? Interaktywna podróż przez lata eksperymentalnych doświadczeń autora w różnych zakątkach świata, rozszerzona historiami z najnowszej książki.

 

13.12.2023 (środa) godz. 19.00

DKF „SZTORM”:„How to Have Sex” reż. Molly Manning Walker (98 min.)

Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) dostępne w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

 

Tak to robią dziewczyny! Energetyczny koktajl filmu imprezowego i poruszającego coming of age oraz intrygujący portret pokolenia Z. Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję. Czy w świecie, w którym sex & fun to mantra napędzająca sprzedaż, istnieje szansa na zbudowanie bliskości?

„How to Have Sex” w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to obok „Aftersun” i „Poprzedniego życia” jeden z najlepszych kobiecych reżyserskich debiutów ostatnich lat. To opowieść o trzech dziewczynach, które w oczekiwaniu na wyniki szkolnych egzaminów jadą na greckie „wakacje życia”: bawią się do upadłego i zamierzają sprawić, by jedna z nich straciła wreszcie dziewictwo. Wydawać by się mogło, że takich historii kino widziało już wiele: dzikie wakacje, dzika zabawa, dzikie pragnienia. Jednak ten słoneczny film o szalonym summer break niepostrzeżenie staje się opowieścią o pierwszych rozczarowaniach i inicjacji w mroczne strony dojrzewania. Manning Walker doskonale wykorzystuje female gaze i tworzy pełen empatii wiarygodny portret dziewczyńskości. W końcu girls just wanna have fun!

Film spotkał się w Cannes z entuzjastycznym przyjęciem widowni, krytyki oraz jury, które wyróżniło go główną nagrodą sekcji Un Certain Regard. Na pierwszym planie w roli Tary błyszczy Mia McKenna-Bruce (serial „Wiedźmin”, film „Perswazje”), która całkowicie zawłaszcza uwagę widza. „How to Have Sex” jest odważnym i empatycznym kinem, które ma szansę stać się przebojem i głosem pokolenia.

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Yvi16Q14Tc0

 

 

14.12.2023 (czwartek) godz. 18.00

Wernisaż Darka Mazura pt. „Między rysunkiem a malarstwem” – wstęp wolny

Hol

 

 

15.12.2023 (piątek) godz. 18.00

Koncert Świąteczny Retro Gitary pt. Jest taki dzień

Bilety: 45 zł (normalny), 35 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) dostępne w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

 

“Jest taki dzień…” to spotkanie z twórczością zespołu Czerwone Gitary oraz Seweryna Krajewskiego, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków, w wykonaniu zespołu RETRO GITARY. Podczas koncertu usłyszycie Państwo pastorałki z płyty “Dzień jeden w roku” zespołu Czerwone Gitary, największe przeboje zespołu, a także najnowsze utwory świąteczne tworzone przez Pana Seweryna Krajewskiego dla innych wykonawców. Ciekawe i oryginalne aranżacje oraz niezwykła barwa głosu PITERSKIEGO – wokalisty RETRO GITAR wprowadzi Państwa niewątpliwie w świąteczny nastrój. Zespół RETRO GITARY to szczeciński zespół coverowy wykonujący utwory zespołu Czerwone Gitary, którego trzon stanowią Piotr PITERSKI Huegel (wokal) i Krzysztof Zaborniak (gitara) – muzycy współtworzący kultowy musical “RENT” wystawiany przez szczecińską Operę na Zamku.

 

16.12.2023 (sobota) 

godz. 9.30-14.30

Giełda Staroci

Hol

 

16.12.2023 (sobota)  godz. 18.00

Świąteczny  Koncert Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej

Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) dostępne w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

 

Przekonamy się jak śpiewa się kolędy na różnych krańcach świata i w różnych kulturach . W sobotę 16 grudnia zabrzmi więc m.in. hawajska „Mele Kalikimaka”, ukraińska „Szczedryk”, angielska „Jingle Bells”, hollywoodzka „Let it Snow”, ale również rodzima „Mizerna Cicha” czy związana z Kołobrzegiem pastorałka napisana przez dyrygenta orkiestry Jacka Kujawskiego „Kołobrzeska kolęda”, oraz wiele innych. Wszystko dla wprowadzenia Państwa w świąteczny nastrój, ale nie mimochodem podczas świątecznej bieganiny w sklepach, raczej w chwili spokoju, relaksu sprzyjających „ładowaniu świątecznych akumulatorów” na nadchodzący po koncercie tydzień oraz na całe Święta. Muzyczną pocztówką w wykonaniu Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej chcielibyśmy naszej drogiej publiczności życzyć udanych Świąt i wspaniałego czasu wypoczynku.

 

 

17.12.2023 (niedziela) godz. 11.00

Poranki Młodego Widza  – film

Film „Kicia Kocia pod choinkę” reż. Marta Stróżycka (42 min.)

Bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) dostępne w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

 

Pora na zimowe spotkanie z Kicią Kocią na wielkim ekranie! Wspólnie odwiedzimy bibliotekę, wsiądziemy do pociągu i pobawimy się w śniegu! Co jeszcze czeka naszą sympatyczną bohaterkę?

W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać się z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:

  1. Kicia Kocia zima – reż. Marta Stróżycka
  2. Kicia Kocia gotuje – reż. Marta Stróżycka
  3. Kicia Kocia w pociągu – reż. Dominik Litwiniak
  4. Kicia Kocia sprząta – reż. Anna Błaszczyk
  5. Kicia Kocia w bibliotece – reż. Anna Błaszczyk
  6. Kicia Kocia nie może zasnąć – reż. Marta Stróżycka
  7. Kicia Kocia i świąteczna niespodzianka

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=9O0BfmvbbYQ

 

 

17.12.2023 (niedziela) godz. 18.00

Kino weekendowe RCK: „Maestro” reż. Bradley Cooper (129 min.)

Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) dostępne w kasie RCK i natobilet.pl Sala widowiskowa

 

Wyreżyserowany przez Bradleya Coopera „Maestro” to nietuzinkowa historia nieposkromionej miłości na całe życie. Film opowiada o relacji dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz Felicii Montealegre Cohn Bernstein, będąc jednocześnie hołdem dla życia, sztuki i rodziny. W rolach głównych para nominowanych do Oscara aktorów: Carey Mulligan i Bradley Cooper. Tego filmu nie można przegapić.

 

 

20.12.2023 (środa) godz. 19.00

DKF „SZTORM” :„Reality” reż. Tina Satter (83 min.)

Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) dostępne w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

 

 

Włosy ma spięte w niedbały kok, wzrok wlepiony w monitor. Żółte trampki nie mają sznurówek, a pod białą koszulą prześwituje podkoszulek. 25-letnia Reality Winner (w tej roli gwiazda „Euforii” – Sydney Sweeney) jest młodą tłumaczką, która ma swoją rutynę. Po pracy prowadzi zajęcia jogi, robi zakupy na kolejne dni, sączy mrożoną kawę i publikuje selfie na Insta. W stresowych sytuacjach chroni się humorem. Reality jest pełna sprzeczności. Zauważają to agenci FBI, którzy przeszukują jej dom. Dziewczyna jest podejrzana o wydrukowanie tajnych dokumentów. Ona jednak zdaje się przejmować bardziej swoim kotem i psem, których stresuje obecność obcych mężczyzn.

„Reality” to portret współczesnej dziewczyny, na który długo czekaliśmy. Dziewczyny, która nie daje się zaszufladkować – jej osobowość nosi w sobie wiele kolorów. Korzysta z różnych wariacji kobiecości, niczym z masek, które naprzemiennie zakłada. Jej miłość do spokoju, który daje joga, nie wyklucza tego, że w wolnym czasie chodzi ćwiczyć crossfit. Jej nieszablonowość i wiedza na spektrum tematów imponuje – i właśnie takie są współczesne kobiety. Chowa się za stereotypami blondynki, gdy to dla niej wygodne, by odbijać piłeczkę i korzystać ze swoich pokładów inteligencji. Ucieka się do humoru, gdy czuje się zagrożona – kto z nas nie próbował tak wyrwać się z niezręcznej sytuacji? Niemal intymne, zamknięte w 90 minutach, spotkanie z Reality to, idąc tropem „Najgorszego człowieka na świecie”, portret współczesnej dziewczyny w wersji 2.0. W tej roli Sydney Sweeney pokazuje, że ma wystarczający talent, by zostać wielką aktorką.

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=4rXocLIpzy8

 

 

21.12.2023 (czwartek) godz. 19.00

Świąteczne Kino RCK :„Uwierz w Mikołaja” reż. Anna Wieczur (96 min.)

Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) dostępne w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

 

To będą Święta inne niż wszystkie. Wielkie marzenia wymieszają się z wielkimi niespodziankami, miłość i radość zostaną znalezione w nieoczywistych miejscach, a Mikołajem będzie mógł zostać każdy, kto gotowy jest otworzyć swoje serce. Ludzie z pozoru dalecy staną się sobie bliscy, samotność ustąpi miejsca wspólnemu szczęściu a najskrytsze pragnienia znajdą swoje spełnienie.

Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=AFZZOISmhMw

 

29.12.2023 (piątek) godz. 18.00

Kino weekendowe RCK: „Lęk” reż. Sławomir Fabicki (96 min.)

Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) dostępne w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

 

Dwie siostry wyruszają w pełną emocji podróż, poprzez śmiech i łzy, radość i gniew, aż do finału, który ma rozstrzygnąć o losie jednej z nich.

Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii.

Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas kłótni, płaczu i śmiechu. Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=2g5Gbfh0m_A

 

 

Komentarze