Henryk Romanowski wicemistrzem Polski!

Henryk Romanowski został kartingowym wicemistrzem Polski sezonu 2022.
W ostatni weekend wakacji na torze w Poznaniu odbyła się trzecia runda Kartingowych Mistrzostw Polski. Walka trwała przez całe cztery wyścigi i ten ostatni rozstrzygnął kolejność na podium sezonu 2022. W ostatnim wyścigu Henryk zdobył najlepszy czas okrążenia, był najszybszy na torze.
Była to trzecia runda Kartingowych Mistrzostw Polski. Podczas zawodów w Poznaniu Henryk zajął 4 miejsce i zdobył 48 punktów do klasyfikacji generalnej. Dało mu to 173 punkty w całym sezonie i pozwoliło na wywalczenie tytułu Kartingowego Wicemistrza Polski sezonu 2022 w kategorii Baby ROK.  Przed ostatnimi zawodami w sezonie zajmował on trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej, ale znakomity finisz pozwolił mu wskoczyć na drugi stopień podium. Jest to wielki sukces 9-letniego kierowcy, który w swoim drugim sezonie za kierownicą zrobił kolosalny postęp.