I Kiermasz Twórców i Talentów Wiejskich za nami

W sobotę, 11 czerwca odbył się I Kiermasz Twórców i Talentów Wiejskich w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Siemyślu.

Do Siemyśla przybyło 25 twórców i wystawców, którzy mieli okazję zaprezentować różnorodny dorobek artystyczny. Piękne obrazy, starocie, regionalne rękodzieła, kosze z wikliny i wiele, wiele innych dzieł można było znaleźć w tym dniu na jarmarku. Oprócz tego nie zabrakło także pysznych przekąsek i słodkości oraz stoisk z tradycyjnymi wyrobami. Kiermasz odwiedziła również grupa rekonstruktorów historycznych – Drużyna Czarnego Dębu. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach wikliniarskich „Od patyczka do koszyczka”.

– Jest to pierwsze takie wydarzenie w naszej gminie i mamy nadzieję na stworzenie nowej tradycji. Chcielibyśmy, by taki kiermasz odbywał się cyklicznie i by uczestników z roku na rok przybywało – dodają organizatorzy.

Oprócz kiermaszu na odwiedzających czekały też inne atrakcje. Na scenie swoje umiejętności wokalne i taneczne prezentowały zaproszone zespoły i kapele ludowe – Złota Jesień z Siemyśla, Podlotki z Gościna, Biadule z Kinowa, grupa tańca Pasja, Wiktoria Olesiak oraz ADHD z Gościna. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których przewidziane zostały warsztaty artystyczne, animacje oraz moc dodatkowych atrakcji, takich jak przejażdżka kucykiem. – Myślę, że taki kiermasz to świetna sprawa. Brakowało u nas takiej inicjatywy. Z całą rodziną spędziliśmy miło czas ­– mówi pani Renata, mieszkanka gminy Siemyśl. – Stanowiska są różnorodne, każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo pyszne jedzenie i super występy. Czekam na kolejną edycję! 

 

 

 

fot. Joanna Madejek / Ewa Dyś

Komentarze